Mapa

Podrobné informácie

 • 31 - 32 °C júl / august *
 • 27 °C júl / august *

* priemerné teploty

Phu Quoc, dovolenka v skrytom raji plnom úžasných prekvapení

Najväčší vietnamský ostrov Phu Quoc sa vypína v Thajskom zálive (Siamský záliv) v západnej časti Juhočínskeho mora. Z geografického hľadiska je bližšie ku kambodžskému pobrežiu (len 13 km) ako k vietnamskému. K ostrovu s rozlohou 574 km² patrí ďalších 21 ostrovčekov. Phu Quoc je pomerne neprebádanou časťou Vietnamu, preto odporúčame navštíviť tento ostrov skôr, ako sa z neho stane druhý thajský Phuket.

Bujné pralesy, nádherné pobrežie a tyrkysové vody ostrova Phu Quoc

Perlový ostrov, Nefritový ostrov alebo vietnamsky Dao Ngoc ako sa Phu Quoc tiež nazýva, si stále zachováva svoju autentickosť. Viac ako polovica ostrova je chránená oblasť s turistickými chodníkmi, vodopádmi a divokou prírodou (biosférická rezervácia UNESCO). Odporúčame nasadnúť na skúter a vydať sa na odľahlé pláže na severnej strane ostrova a spoznať miestnu kultúru a históriu v rybárskych dedinkách, pagodách, trhoch a plantážach najjemnejšieho korenia na svete. Nezabudnite ochutnať vynikajúcu kuchyňu s čerstvými morskými plodmi, vychutnať si úchvatné západy slnka a preskúmať menšie ostrovy v okolí.

 • Bude vás zaujímať: Využite s nami priamy let na Phu Quoc. Na Phu Quoc poletíte moderným Airbusom A350-900 bez prestupov. Let z Bratislavy trvá len približne 13 hodín a 10 minút, spiatočná cesta trvá približne 14 hodín a 50 minút.

Oslnivé pláže s bielym pieskom urobili z Phu Quoc oslnivú letoviskovú destináciu Vietnamu - užite si nablýskané rezorty a kúpele, nočný život, výhodné nákupy, skvelé jedlo, zábavné parky a najdlhšiu lanovku na svete. Dovolenku na vietnamskom ostrove Phu Quoc si užijú páry, rodiny, seniori a ľudia, ktorí hľadajú aktívnu a zároveň relaxačnú dovolenku.
 

Pláže Phu Quocu potešia každého

Ostrov Phu Quoc je obklopený desiatkami kilometrov nádherných piesočnatých pláží, na ktorých si môžete vychutnať kúpanie a romantické večere. Všetky sa môžu pochváliť absolútnou čistotou, pokojom, dostatkom priestoru a pozvoľným zostupom do krištáľovo čistej vody. Medzi najkrajšie patria pláže Dai, Vung Bau, Ong Lang alebo Long Beach (dlhá 20 km!). Hotelové rezorty ponúkajú špičkové služby, SPA a ďalšie kúpeľné procedúry.

Ostatné rekreačné strediská vo Vietname

Tipy na zábavu v Phu Quoc

Neotáľajte a vyrazte z hotela preskúmať atrakcie ostrova Phu Quoc. Môže to byť prechádzka po domorodej dedine Ham Ninh alebo Rach Tram, nákupy na trhu Cho v Duong Dong alebo návšteva slávnych tovární na výrobu rybej omáčky Nuoc Mam. Aktivity, vďaka ktorým sa ostrov v poslednom čase stáva čoraz známejším medzi turistami, sú vodné športy: potápanie, šnorchlovanie alebo jazda na kajaku.

lanova-draha-phu-quoc.jpg

Čo ešte podniknúť v Phu Quoc? Inšpirujte sa:

 • Vydajte sa na prehliadku jednej z mnohých pagod a chrámov

 • výlet na magické súostrovie An Thoi

 • objavovanie krás národného parku

 • zábavná a nákupná štvrť Grand World Phu Quoc

 • obrovský zábavný park VinWonders

 • Safari park Vinpearl Phu Quoc

 • odviezť sa najdlhšou lanovkou na svete na ostrovček Hon Thom

 • romantické jazdy na katamaráne

 
 

Zobraziť podrobné informácie

Najobľúbenejšie hotely - Phu Quoc