Kappadokie

Umiestnenie: Turecko Turecká riviéra Kappadokie
typ: Historické miesto

Náš názor

Kappadokie (z asýrskeho slova Katpatuka, znamená v preklade "Krajina krásnych koní") patrí medzi najpozoruhodnejšie oblasti Malej Ázie. Ide o územie ohraničené mestami Kayseri na východe, Aksaray na západe a Nigde na juhu.

Dnes sa jedná o jednu z turisticky najnavštevovanejších oblastí v Turecku. Kappadokie má pomerne zvláštne podobu, za ktorú môžu zemetrasenie. Opakovaná zemetrasenie a pôsobenie dažďa a mrazu viedli k popraskaniu a postupnému odnosu tvrdých vrchných vrstiev tvorených utuhlou lávou. Miestne vulkanická pôda je veľmi úrodná, a tak Kappadokie patrí medzi popredných tureckej poľnohospodárskej oblasti.

V 4. storočí sa tu usídlili prví kresťania. S ich príchodom začali v krajine vznikať kostolíky, pustovne a obydlia vyhĺbená do skál. Pod každou tunajšie dedinou sa dodnes nachádzajú podzemné komplexy o niekoľkých poschodiach, kam sa kedysi v dobách ohrozenia mohli skryť tisíce ľudí.

Zaujímavé sú v Kappadokii obzvlášť oblasti: zvlášť údolí Göreme a skalné chrámy v oblasti Ürgüp, Avanos, Nevsehir, ďalej podzemné mestá Derinkuyu a Kaymakli a tiež oblasť kaňonu Ihlara u Aksaray.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám