Aké sú najlepšie pláže Egejskej riviéry

Egejská riviéra je známa krištáľovo čistým morom a dlhými piesočnatými plážami. Môžete si vybrať medzi romantickými plážami ukrytými pred davom turistov i plážami mestského typu s pestrou ponukou vodných športov a ďalšieho vybavenia.

Pár tipov na krásne pláže na Egejskej riviére

Pláž Ölüdeniz

Ölüdeniz je často zaraďovaná medzi päť najkrajších pláží sveta. Pri pohľade na mapu Egejskej riviéry ju objavíte asi 15 kilometrov od mesta Fethiye v takzvanej Modrej lagúne pri národnom parku. Tri kilometre dlhá pláž je zasadená do nádherného prostredia pri krištáľovo čistom mori. Práve tu sú tiež ideálne podmienky na paragliding a jachting. Nezabudnuteľný zážitok budete mať z výletu loďou k vodopádom.

Pláž Paradise

Piesočnatá pláž Paradise je súčasťou známej pláže Long Beach Kusadasi. Nachádza sa asi 15 kilometrov od mesta Kusadasi. Počas dovolenky na Egejskej riviére teda spoznáte, že na svete exitujú skutočne dokonalé miesta. V azúrovo modrom mori budete mať ideálne podmienky na vodné športy ako je vodné lyžovanie, windsurfing alebo šnorchlovanie.

Motýlia pláž

K tejto pláži sa dostanete iba po vode. Leží totiž uprostred osamelej panenskej krajiny v prírodnej rezervácii, kde žijú iba prekrásne motýle, podľa ktorých bola pomenovaná.

02-Turecko-Egejska-riviera-Bodrum-Vychutnejte-si-krasu-egejskych-plazi.jpg

Pláž Yahsi

Cez 1 kilometer dlhá, piesočnatá pláž sa tiahne v obci Yali južne od Ortakentu. Jedná sa o prototyp pláže dotiahnutej z komerčného hľadiska do detailu. V podstate celú ju pokrýva záplava ležadiel so slnečníkmi, samozrejmosťou sú sprchy, toalety a šatne. Súbežne s ňou vedie pešia promenáda tienená palmami a lemovaná barmi, reštauráciami a predajňami športového vybavenia.

Pláž Bitez

Rozsiahla piesočnato-kamienková pláž sa vinie pozdĺž kruhovej zátoky letoviska Bitez západne od Bodrumu. Pýši sa kompletným servisom vrátane slnečníkov, ležadiel, spŕch a záchodov, šatní i občerstvenia. Časť Poyraz s jemným pieskom a pomalým klesaním morského dna nadchne hlavne deti.