Castelsardo

Umiestnenie: Taliansko Sardínia Castelsardo
typ: Hrad alebo zámok

Náš názor

Castelsardo, to sú megality, katedrála aj slávnosti

Typická silueta hradu Castelsardo na skalnatom ostrohu si podmaňuje svojich návštevníkov už po dlhé desaťročia. Je z neho pekný rozhľad a pri peknom počasí možno uvidieť aj Korziku. Toto nezabudnuteľné miesto vás svojou historickou atmosférou úplne pohltí.

Castelsardo sa hrdo vypína nad severným pobrežím Sardínie , asi 30 kilometrov od významného prístavu Porto Torres aj krajské metropoly Sassari. Jeho brehy omývajú vody Stredozemného mora, ktoré sa severovýchodným smerom zužuje do Bonifáckeho prielivu. Okolie Castelsarda je mierne kopcovité, južne od neho sa dvíha hora Monte Tuffudesu.

Najväčšie pamiatky Castelsarda

Hrad Castello di Doria v Castelsardo je z 12. storočia a spoločne sa zvyšky opevnenia a predsunutou vežou Torre di Frigiano bol opravený a sprístupnený turistom. Nájdete v ňom tiež Múzeum košíkářství a iných remesiel. Za videnie stojí aj katedrála San Antonio Abate s farebnou zvonicou, kostol Santa Maria delle Grazie a skala Roccina dell'elefate evokujúce slona.

Vždy 2. 8. prebieha v Castelsardo slávnosť Madonna degli Angeli. Z nuraghov , roztrúsených okolo mestečka, sa najlepšie zachoval kameň Paddagiu. Zrúcaniny opevnenia z doby medenej prežili zub času na návrší Monte Ossona.

  • Neváhajte teda a navštívte Castelsardo na Sardínii.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám