Puerto de la Cruz

Umiestnenie: Španielsko Tenerife Puerto de la Cruz
typ: Mesto

Náš názor

Loro Parque

V Puerto de la Cruz sa nachádza jedna z najzaujímavejších atrakcií mesta - Loro Parque. Ponúka mnoho druhov papagájov, k videniu sú gorily, šimpanzy, tigre a krokodíly, ale aj bohatá fl óra - kaktusy, orchidey a stovky ďalších rastlín. Pre deti aj dospelých sú určené predstavenia delfínov, tuleňov, papagájov a novo vystúpenie kosatiek. Pozornosti sa tešia tiež obrovská akvária s podmorskú flórou a faunou alebo sklenený tunel.

Lago Martiánez

Na brehu oceánu v Puerto de la Cruz sa nachádza tropická záhrada s množstvom vodotryskov a prekrásnou sústavu bazénikov. Architektom tohto romantického miesta je César Manrique, známy predovšetkým na susednom ostrove Lanzarote.

Botanická záhrada

Botanická záhrada Jardín Botanico de la Aclimatización de la Orotava bola založená koncom 18. storočia, aby rastliny dovážané na lodiach z Indie zvykli odlišným podmienkam a potom mohli byť prevezené na Pyrenejský polostrov. Experiment síce pre španielsku pevninu nedopadol úspešne, na Tenerife však vďaka nemu vznikla jedna z najzaujímavejších botanických záhrad na svete. Na pomerne malej ploche je sústredené na 3 000 tropických rastlín.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám