Loro Parque

Umiestnenie: Španielsko Tenerife Loro Parque
typ: Kúpele, wellness, relaxácia

Náš názor

Za poznaním prírody do Loro Parque

Delfíny, kosatky, žraloky, tučniaky, ale aj tigre alebo aligátory na vás čakajú v Loro Parque, jednej z najväčších atrakcií celých Kanárskych ostrovov. Pôvodný park pre papagáje (ako naznačuje aj názov "Loro") z roku 1972 sa počas rokov premenil v rozsiahlu zoologickú záhradu na ploche takmer 14 hektárov. Bez jej návštevy nebude váš pobyt na Tenerife kompletný.

Loro Parque sa rozkladá v prímorskej štvrti Punta Brava asi jeden kilometer západne od slávneho rekreačného strediska Puerto de la Cruz. Dobre sa k nemu dostanete z diaľnice TF-5, stačí odbočiť na jej posledným zjazde č. 39 za obrie nákupné galérií Centro Comercial La Villa.

Čo najbližšie k podmorskému životu

Loro Parque sa radí k hlavným tahákům tenerifského pobrežia. Každý deň uvádza 3 vystúpenie kosatiek, 4 predstavenie delfínov, 5 tuleňmi show, 6 vystúpenie papagájov a 9 filmových projekcií. Ďalšími obľúbenými zvieratami tu sú gorily, šimpanzi, jaguáre, obrie korytnačky, leguány, plameniaky, pelikány či pirane. Za videnie rozhodne stojí aj veľká záhrada s orchideami.

V morskom akváriu možno vďaka presklenému tunela (s dĺžkou 18 metrov a šírke 3 metre) pozorovať žraloky, množstvo pestrofarebných rýb, koralové útesy a ďalšie vodné faunu i flóru. Na deti v parku Loro čaká zábavná zóna Kinderlandia, prezrieť si môžete papagájov múzeum, nakúpiť na africkom trhovisku a občerstviť sa v niektorom z mnohých reštaurácií.

  • Neváhajte teda a navštívte Loro Parque na Tenerife .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám