Východ ostrova

Umiestnenie: Španielsko Mallorca Východ ostrova
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Arta

Táto dedinka si zachovala časť hradieb postavených v 13. storočia, známych pod menom S'Almudaina. Aj dnes je tu živé staré remeslo - Košikári. V blízkosti sa nachádza kvapľová jaskyňa Cuevas de Arta, ktorá rozhodne stojí za návštevu.

Capdepera

Na vrcholku kopca, na ktorého svahu leží mestečko Capdepera, sa týči dobre zachovalé hradby zo 14. storočia. Z cesty Camino de Ronda je prekrásny pohľad na pobrežie. Za návštevu stojí veža Torre d'en Nunis a gotická kaplnka.

Cala Ratjada

Pôvodne bola Cala Ratjada malou rybárskou osadou, dnes je významným turistickým centrom. Pláže Son Moll a Cala Aguila patrí k najkrajším na ostrove. Na vrchole jedného z kopcov sa týči starý palác Dona Joana Marche, Sa Torre Cega, kde je aj zaujímavá kolekcia sôch.

Manacor

Manacor je druhým najväčším mestom na ostrove. Je preslávené nábytkárskym priemyslom a výrobou umelých perál. K najznámejším patria perly Majorica.

Porto Cristo

Vznik tohto prístavu spadá do 12. storočia. Z piateho alebo šiesteho storočia nášho letopočtu sa tu zachovali zvyšky baziliky Sa Carroja. Dnes je Porto Cristo vyhľadávaným prístavom východného pobrežia. Neďaleko od prístavu sa nachádzajú jaskyne Cuevas del Drac, najväčší kvapľovej jaskyne na ostrove, ktoré majú jednu zvláštnosť - podzemné jazero.

Cala D'Or

Cala d'Or čiže Zlatá zátoka je jedným z najvýznamnejších turistických centier ostrova. Zástavba je postavená v štýle ibicenco (architektúra ostrova Ibiza). Stredisko ponúka nielen prekrásne zátoky s priezračnou vodou, ale okrem širokej hotelové ponuky aj športové vyžitie.

Felanitx

Mestečko v strede ostrova je špecialistom na výrobu vín a tradičné keramiky. Tieto produkty môžete kúpiť v ktoromkoľvek z obchodíkov lemujúcich jeho uličky a námestia. Kostol zo 13. storočia, ktorého fasáda bola zrekonštruovaná o päť storočí neskôr, a studňa svätej Margarity na námestí sú najcennejšími pamiatkami mesta. Z Felanitx sa môžete vydať na hrad Castell de Santueri alebo do kláštora San Salvador. Zrúcanina hradu Santueri je v poslednom úseku ťažko prístupná autom. Z kláštora San Salvador sa môžete kochať prekrásnou vyhliadkou. Kláštor bol založený v 14. storočia. Jeho interiéry sú veľmi dobre zachovalé vďaka starostlivosti miestnych mníchov.

Santanyí

Z okolia Santanyí sa dovážal materiál používaný k stavbe budov tak významných, ako je napríklad budova burzy La Lonja v hlavnom meste. Blízke pláže Cala Figuera, Cala Llombarts a Cala Santanyí sa nachádza v úzkych skalnatých zátokách.guera, Cala Llombarts a Cala Santanyí se nachází v úzkých skalnatých zátokách.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám