Sever ostrova

Umiestnenie: Španielsko Mallorca Sever ostrova
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Pollença

Tu môžete navštíviť kostol so zaujímavými nástennými maľbami a kláštor Santo Domingo. Po 365 schodoch môžete vystúpiť na vrchol Puig del Calvary, kde je tiež rovnomenná svätyne z 18. storočia. Odtiaľ sa môžete vydať na vrchol Puig de Pollença týčiaci sa vo výške 322 metrov nad morom. Päť kilometrov od mestečka Pollença sa nachádza prístav Puerto de Pollença.

Mys Formentor

Výbežok Cap de Formentor je najsevernejším výbežkom ostrova. Na tento dva kilometre široký "polostrov" sa dostanete po ceste z prístavu Puerto de Pollença. Odporúčame zastávku na vyhliadke Mirador del El Mal Pas, odkiaľ je krásne vidieť Formentor a blízky ostrovček Es Colomer. Na Formentor je jeden z najluxusnejších hotelov na ostrove - hotel
Formentor. Z konca výbežku, z miesta, kde sa týči maják, je v jasných dňoch možné rozoznať neďaleký ostrov Menorca a kochať sa pohľadom na pobrežie a zátoky Mallorky.

Alcúdia

Toto mestečko leží medzi dvoma zátokami - Bahía de Pollença a Bahía de Alcúdia. Jeho založenie spadá do 2. storočia pred nl Za vlády Rimanov bola Pollentia (ako bola nazývaná) hlavným mestom. Túto dobu dnes pripomínajú ruiny rímskeho amfiteáter a iné pamiatky vystavené v archeologickom múzeu. Časť hradieb bola zrekonštruovaná v 14. storočia spolu
s niektorými z brán. Dnes je Alcúdia významným turistickým centrom. Neďaleko od mesta leží prístav Puerto de Alcúdia, pôvodne rybársky, ktorý je dnes jedným z najväčších turistických centier ostrova.

S'Albufera

Táto zóna bola roku 1985 vyhlásená prírodným parkom. Na jar a na jeseň, v čase migrácie vtákov z juhu na sever a naopak, tu môžete vidieť sokoly, straky, kosy, kačice, volavky a iné vtáctvo. Vo vodách prírodné nádrže S'Albufera žijú úhory.

C'an Picafort

C'an Picafort je turistické centrum v blízkosti Alcúdia s pomerne modernou históriou. Dlhá pobrežná promenáda, piesočné pláže a moderné hotely z neho robia ďalšie významné turistické centrum v severnej časti ostrova.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám