Juh ostrova

Umiestnenie: Španielsko Mallorca Juh ostrova
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Santa Ponçá

V roku 1229 tu zakotvil konvoj lodí kráľa Jakuba I. Aragonského, ktorý tu zvíťazil nad Arabmi žijúcimi od roku 903 na Malorke. Ostrov potom pripojil ku Korune aragónskej. Kríž Cruz de los Moncadas bol vztýčený na pamiatku rytierov, ktorí padli v bojoch o znovudobytie ostrova. Dnes je Santa Ponca významným turistickým centrom.

El Arenal

El Arenal je veľmi známe letovisko u druhej najdlhšej piesočnatej pláže Malorky. Tiahne sa päť kilometrov na východ od hlavného mesta Palma de Mallorca. El Arenal ponúka okrem piesku a mora aj možnosť prechádzok alebo návštevy mnohých butikov, barov a reštaurácií. Vodný park Aquacity v El Arenalu je najväčším zábavným vodným parkom na Malorke, ktorý ponúka návštevníkom množstvo jedinečných vodných zážitkov - umelé morské vlny, tobogany, umelú rieku a mnoho ďalších.

Cala Pi

K mori v zátoke Cala Pi musíte zísť po schodoch. V jej blízkosti je najväčší obydlia obyvateľov žijúcich na ostrove od 13. storočia pred nl Na konci zátoky stojí obranná veža zo 17. storočia.

Colonia de Sant Jordi

Sa Puntassa je skalný výbežok obklopený maličkými ostrovčekmi. Okolo sa stále viac rozrastá prázdninové letovisko Colonia de Sant Jordi, pôvodne prístav mestečka Campos. Na východ od obce je jachtový prístav a piesočná pláž Els Dolce. Na západ začína za poslednými hotely naturistická a nudistická pláž Es Trenc.

Es Trenc

Prekrásna pláž Es Trenc sa pýši priezračnou morskou vodou. Zapáči sa každému návštevníkovi. More je tu plytké a klesá len veľmi mierne. Táto pláž pripomína pláže karibskej oblasti a býva vyhľadávaná najmä miestnymi obyvateľmi, ktorí tu radi trávia voľné chvíle.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám