Teror

Umiestnenie: Španielsko Gran Canaria Teror
typ: Mesto

Náš názor

Teror, mystická krása uchovávaná po stáročia

Teror, najzachovalejší mestečko Gran Canarie , sa pýši typickým kanárskou architektonickým štýlom. Honosné, biele domy zdobí drevené balkóny vyrezávané z miestnych borovíc. Bazilika zasvätená ostrovný patrónke Panne Márii z borovice (Virgen del Pino) je duchovným centrom Gran Canarie.

Teror (okolo 13 tisíc stálych obyvateľov) sa rozkladá na svahoch hory Montana Moreno (1 050 mnn) v severnej polovici ostrova, asi hodinu cesty z údolia Valle de Agaete . Z hlavného mesta Las Palmas sem po početných serpentínach dôjdete zhruba za 25 minút. V jeho blízkom okolí leží ďalšie mestečká Valleseco, Firgas, Arucas a Telde.

Viac než len pútnické miesto

Po zjavení Panny Márie 8. septembra 1481 sa Teror stal najvýznamnejším pútnickým miestom Kanárskych ostrovov a rýchlo bohatnoucím mestom. Jeho duchovným centrom je bazilika (Basilica de Nuestra Senora del Pino) stojaci kúsok od pokojného námestia Plaza Nuestra Seňora del Pino. Obe miesta míňa roztomilá ulice Calle Real de la Plaza s múzeom, obchodíkmi a reštauráciami .

Teror žije bohatým spoločenským a kultúrnym životom. Každú nedeľu sa tu usporadúva tradičný trh a letná sezóna vrcholí vždy 8. septembra festivalom na oslavu miestnej ikony.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám