Jerez de la Frontera

Umiestnenie: Španielsko Costa de la Luz Jerez de la Frontera
typ: Mesto

Náš názor

Jerez de la Frontera, veľa zaujímavostí pre každého

Chov koní, flamenco , vinárstvo a motorky, to sú okrem zaujímavých pamiatok hlavné magnety Jerez de la Frontera, piateho najväčšieho mesta celej Andalúzie . A veľkého magnetu Costa de la Luz .

Jerez de la Frontera (vyše 200 tisíc obyvateľov) sa nachádza v rovinách medzi riekou Guadalquivir na západe (k NP Donan u jej ústia do Atlantiku je to odtiaľto vzdušnou čiarou len 20 kilometrov) a pohoriami Sierra del Aljibe a Serranía de Ronda na východe. Do andalúzskej metropoly Sevilly na severe dôjdete po rýchlostnej ceste za hodinu, do prístavného Cádizu na juhu za 30 minút.

Golf a formula z Jereze

Lokalitu Jerez de la Frontera obývali už Tartessos, po nich sa tu objavili Rimania. Najväčšieho rozkvetu mesto dosiahlo pod názvom Scherisch za vlády Maurov medzi 10. a 13. storočím (kresťania ho dobyli roku 1264). Rozmanité kultúry v Jereze zanechali zaujímavé architektonické dedičstvo v podobe katedrály, kláštora Cartuja Santa María de la Defensión, pevnosti Alcázar, arabských kúpeľov či koridy na Plaza de Torros.

Jerez de la Frontera preslávila Kráľovská škola jazdeckého umenia, sídliaca v paláci Duque de Abrantes. Krásu tunajších koní môžete obdivovať v rade chovov v okolí aj počas rôznych vystúpenia v čele s májovým festivalom Feria del Caballo. Určite pri tom neodmietne pohárik miestneho lahodného vína , najvyhlásenejšej sa volá Tio Pepe.

Východne od mesta nájdete motoristický okruh Circuito de Jerez, predtým využívaný aj pre preteky formuly 1. V jeho tesnej blízkosti sa rozkladá golfový rezort Barceló Montecastillo projektovaný samotným Jackom Nicklaus.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám