Národní park Doňana

Umiestnenie: Španielsko Costa de la Luz Národní park Doňana
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Národný park Donan, unikátny svet močiarov a dún

K jednej z posledných rozľahlých divočín v nížinách južnej Európy patrí španielsky národný park Do~nana. Rozmanitú krajinu , zahŕňajúce močiare, plytké zátočiny aj piesočné duny, obývajú hojné zvieracie druhy vrátane vtáctva migrujúceho zo severu Európy. Od roku 1994 je súčasťou prírodného dedičstva UNESCO.

Národný park Do~nana zaberá plochu 543 kilometrov štvorcových okolo ústia rieky Guadalquivir. Tiahne sa v dĺžke asi 30 kilometrov pozdĺž pobrežia Atlantiku od obce Matalasca~nas na severozápade k Sanlúcar de Barrameda na juhu. Zasahuje až 25 kilometrov do vnútrozemia. Z veľkých miest v okolí ( Huelva , Sevilla , Cádiz , Jerez ), rovnako ako z rekreačnej zóny okolo Isla Cristina je vďaka kvalitnej cestnej sieti dosiahnuteľný počas jednej hodiny.

Spoznajte bohatstvo Donan

Nádherná fauna a flóra národného parku Do~nana ponúka širokú druhovú pestrosť v závislosti na ročnom období a ekosystému (sú tu soľné mokrade "marismas", lesy "Matorral" a duny "las Dunas"). Pri troche šťastia môžete uvidieť korytnačky, zmija, chameleónmi, volavky, potápkotvaré, orly, jelene alebo mimoriadne vzácneho rysa iberského.

So životom v tejto dôležitej prírodnej rezervácii (založenej v roku 1969) vás podrobne zoznámi návštevnícke stredisko Cerrado Garrido. Víska El Rocío na severozápade parku preslávila produkciou lahodných vín.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám