1. Fischer.sk
  2. Španielsko
  3. Costa Cálida
  4. Zaujímavé miesta
  5. Las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar

Las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar

Umiestnenie: Španielsko Costa Cálida Las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Rezervácia Las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar

V prírodnej rezervácii Las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar, najväčším mokrade v provincii Murcia (kam patrí aj Costa Cálida ), sa každoročne zastaví stovky plameniakov na svojej ceste do severnej Afriky. Najvhodnejšia doba na ich pozorovanie je jar a jeseň, najväčší koncentrácia plameniakov je k videniu na konci júla.

Chránená oblasť Las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar (856 ha) zaberá na severnom okraji lagúny Mar Menor asi 7 kilometrov pevninskej šije, ktorá ju oddeľuje od Stredozemného mora. Na juhu na rezerváciu nadväzuje zástavba letoviska La Manga de Mar Menor , z druhej strany ju obklopuje vnútrozemské mesto San Pedro del Pinatar a pobrežné rekreačná zóna El Mojon.

Vydajte sa za prieskumom Las Salinas

Aj nepatrná šírka šije umožňuje, aby na nej fungovala saliniště a vodné kanály s dlhou tradíciou bahenných kúpeľov. Tunajšie krajinu dotvárajú piesočné duny, pláže , rákosie, hate, veterné mlyny a tiež jachtový marina Puerto Marina de las Salinas.

Rezervácia Las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar oplýva rozmanitým prírodným bohatstvom. Flóru zastupujú borovica, skalnica alebo pomořanka prímorská. Pri potulkách touto krajinou však môžete vidieť aj početné druhy chrobákov, plazov (chameleóni), vtákov (volavky, potápkotvaré, kormorány atď.) A cicavcov.

  • Neváhajte teda a navštívte Las Salinas - San Pedro de Pinatar na Costa Cálida .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám