Mar Menor

Umiestnenie: Španielsko Costa Cálida Mar Menor
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Mar Menor, teplejšie a zdravšie ako ozajstné more

Pobrežná slaná lagúna Mar Menor (Menšie mora) je so svojou rozlohou približne 170 kilometrov štvorcových najväčšou v Európe. Jej teplá voda (v priemere o 4 stupne viac než voda susedného Stredozemného mora) a malá hĺbka (maximálne 7 metrov) sú spoločne s krásnymi plážami ideálna k prvým lekciám plávania pre deti. A vďaka vysokej salinite, opäť najvyššia na starom kontinente, sú jej vody zdraviu prospešné pre všetkých.

Mar Menor oddeľuje od Stredozemného mora 22 kilometrov dlhý výbežok pevniny zvaný La Manga . Hoci sa na ňom sústreďuje prevažná časť turistického priemyslu v oblasti, stále zostáva miestom prinášajúcim pokoj a odpočinok. Mar Menor sa pýši horúcim podnebím s mnohými slnečnými hodinami v roku. Najstarším prístavom na La Manga je Puerto Bello. Z lagúny vykukuje päť ostrovov (Barón, Perdiguera, Redondela, Ciervo a sujet).

Mar Menor nad zlato

V severnom cípe lagúny Charcas de las Salinas sa po stáročia ukladali bahenné sedimenty vhodné na terapeutické účely, preukázanými liečebnými účinkami na respiračné, dermatologické aj pohybové ťažkosti. Posledné štúdie univerzity v Murcii (z roku 1995) dokazujú, že obsahujú vysoké percento katiónov vápnika, magnézia, draslíka a fluóru a tiež anióny chloridu a síranu, a to v oveľa vyššej miere, než je bežné vo vodách s obdobnou salinitou.

Bahno nanášané na kožu pomáha pri liečbe kožných chorôb, psoriázy, vyrážok aj akné. Okrem toho má vysokú tepelnú vodivosť a vďaka tomu tiež protizápalové účinky potrebné v prípade liečby a prevencie reumatizmu, artritídy, artrózy, dni, pri rehabilitáciách po zlomeninách kostí, problémoch so zápalmi šliach a pohybového ústrojenstva vôbec.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám