Lorca

Umiestnenie: Španielsko Costa Cálida Lorca
typ: Mesto

Náš názor

Lorca, starobylé mesto slnka

Tretím najväčším mestom Murcijského spoločenstvo je Lorca, vábiacu turistov bohatou historickou tradíciou a prekrásnu "slnečné" pevnosťou Fortaleza del Sol. Lokalita k celodennému výletu ako maľovaná.

Lorca (vyše 90 tisíc obyvateľov) leží asi 40 kilometrov západne od pobrežia Costa Cálida . Obchádza ju diaľnice A-7 a preteká ňou rieka Guadalentín. Okolie je kopcovité, avšak najbližší ozajstné hory (Sierrea de las Moreas, Sierra del Gigante a Sierra del Espuny) sa dvíhajú ďalej od mesta. Z Cartageny sa doň autom dostanete za jednu hodinu.

Pamiatky Lorca

Najstaršie zmienky o lokalite pochádzajú z doby pred 5 500 rokmi. V stredoveku sa Lorca stala dôležitým pohraničným mestom, oddeľujúcim od seba kresťanskej Murcijské kráľovstva a maurskej kráľovstva Granada . V bitke pri Los Alporchones roku 1452 predznamenala porážka maurských vojsk skoré dokončenie španielskej reconquisty (1492).

Po úpadku mesta v 17. a 18. storočí, vrcholiacom tragickými záplavami roku 1802, začal jeho význam znova stúpať najmä po otvorení železničnej trate Sewer - Baza. Dnes je významným príspevkom pre ekonomickú stabilitu Lorcy tiež turistický ruch. Návštevníkov láka predovšetkým hrad (Castillo de Lorca - svojou siluetou vzdialene evokujúcu naše Trosky), renesančný kostol San Patricio na námestí Plaza de Espaňa či archeologické múzeum. Veľmi populárne sú veľkolepé veľkonočné oslavy (Semana Santa).

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám