Caravaca de la Cruz

Umiestnenie: Španielsko Costa Cálida Caravaca de la Cruz
typ: Mesto

Náš názor

V Caravaca de la Cruz zbadáte pravý kríž

Legendárny miesto s magickou atmosférou a jedna z troch najdôležitejších pútnických lokalít Španielska , to je Caravaca de la Cruz. Každý rok sem zavítajú davy pútnikov, aby si uctili "Vera Cruz" (tzv. Pravý kríž): nič menšieho než kus dreveného kríža, na ktorom bol údajne ukrižovaný Ježiš Kristus ...

Caravaca de la Cruz (vyše 20 tisíc obyvateľov) je menšie mesto v hornatom vnútrozemí Murcijského regiónu. Z metropoly Murcie do neho po rýchlostnej ceste RM-15 dôjdete približne za jednu hodinu, z pobrežných letovísk ako Torrevieja či Mazzarón je to ešte o kúsok ďalej.

Festivaly, trhy a ďalšie akcie v Caravaca

Kríž sa do Caravaca de la Cruz zázračne dostal kedysi dávno jedného májového dňa. Všetko o ňom sa dozviete v Museo de la Fiesta (Múzeum slávností) a v múzeu ústredné baziliky La Real Basílica-Santuário de la Vera Cruz. Prezrieť si však môžete aj archeologické múzeum, templársky veža alebo palác Encomienda.

Vynechať by ste nemali ani pravidelný trh El Peregrino (Pútnik), organizovaný medzi októbrom a júnom každú tretiu nedeľu v mesiaci od 10 do 14.30 hodín. Zoženiete na ňom ohromné množstvo zaujímavého tovaru vrátane miestnych suvenírov. Vrcholnou udalosťou tunajšieho spoločenského života sú májové Slávnosti svätého a pravého kríža.

  • Neváhajte teda a navštívte Caravaca de la Cruz na Costa Cálida .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám