Alicante

Umiestnenie: Španielsko Costa Cálida Alicante
typ: Mesto

Náš názor

Alicante, mesto starobylé i sviežo moderné

Veľký prístav jácht, atraktívna poloha medzi morom a horami, zaujímavé pamätihodnosti aj osviežujúce parky ponúka Alicante (katalánsky Alacant), význačné sídlo na severnom konci Costu Calida . Prechádzka v tieni paliem po bulvári Explanada de Espaňa vás určite nadchne.

Alicante (veľa cez 300 tisíc obyvateľov) sa nachádza na brehoch Stredozemného mora, na dohľad kopcov horského masívu Serra d'Orxeta. Tvorí najjužnejšie položenú oblasť Valencijského spoločenstva. Severovýchodne od mesta leží známej turistické centrum Benidorm a juhozápadne sa nachádza Elche, obklopenej najväčším palmovým hájom v Európe (viac ako 2 tisíc druhov rastlín z celého sveta). Južným smerom sa ukrýva mestečko Santa Pola s akváriom a nadväzujúce rezervácií Salinas de Santa Pola.

Zaznamenanie hodné pamiatky a dejiny

Alicante založili pod názvom Lucentum starí Rimania, od 8. storočia ho ovládali Maurovia, roku 1308 sa dostalo do lona Valencijského kráľovstva (neskorší Španielsko ). V posledných rokoch výborne prospieva zásluhou rastúceho turistického ruchu.

Dominantou mesta je pahorok Monte Benacantil (169 m) s prastarým hradom Castillo de Santa Bárbara. K ďalším pamiatkovým magnetom Alicante patrí gotická bazilika Santa María na námestí Plaza Santa María, baroková katedrála San Nicolas a radnica s dvojicou vežou na námestí Ayuntamiento.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám