Cádiz

Umiestnenie: Španielsko Costa de la Luz Cádiz
typ: Mesto

Náš názor

Cádiz, najstaršie európske mesto

Hlavné mesto rovnomennej provincie Cádiz je zrejme najstarším, stále stojacim mestom Európy. Rozkladá sa na pretiahnutom výbežku do Atlantiku ako obrovská loď odchádza na oceán a tak príchuť slaného vzduchu ani výhľady na oceán tu nie sú nikdy ďaleko.

Cádiz (okolo 120 tisíc obyvateľov) z troch strán obmývajú vlny Atlantického oceánu a smerom k moru ho chráni reťaz hradieb. Pýši sa unikátny polohou na úzkej, asi 9 kilometrov dlhej pevninskej kose. S najbližšími mestami Puerto Real a San Fernando ho spájajú tri cesty a jedna železničná trať.

Na vychádzke Cádizu krížom krážom

Cádiz má dlhú a fascinujúce histórii . Založili ho Feničania v 11. storočí pred Kr., Údajne 8 desiatok rokov po legendárnej Trójskej vojne. V dobách starého Ríma odtiaľ ako z dôležitého obchodného centra vyplávali lode naložené striebrom, meďou, vínom, vlnou a konzervovanými mäsom.

K hlavným pamiatkam andalúzskeho Cádizu patrí katedrála so zlatou kopulou (Catedral de Santa Cruz de Cádiz), stojaci na širokom námestí stranou dopravného ruchu. Kúsok od nej sa nachádza najrušnejšie námestie Plaza de topom s kvetinovými stánkami a tržnicou. Užite si aj romantické prechádzky pozdĺž pobrežia lemovaného hradbami s pevnosťou Santa Catalina, príjemnými parky a záhradami ako Jardines Alameda či vyhliadkami na Záliv Cadiz.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám