1. Fischer.sk
  2. Perge & Aspendos & Side

Perge & Aspendos & Side

Náš názor

Poďte sa preniesť do antickej doby, ktorá vás očarí impozantnými amfiteátre, chrámy a rímskymi hradbami.

Detailné informácie

Popis

Význam a bohatstvo mesta Perge dnes pripomínajú kolosálny ruiny budov, svätýň a verejných priestranstiev s prepracovanou mramorovou výzdobou. Na celý areál je najkrajší pohľad z vrcholku rímskeho divadla. Ďalším antickým miestom je Aspendos, ktorý ukrýva úchvatný amfiteáter.

Side sa môže pochváliť zachovanými zvyšky helénskych mestských hradieb s impozantnou vstupnou mestskou bránou. Ruinám dominuje nádherné divadlo, ktoré kedysi pojalo 20 000 divákov. Za divadlom je agora, pôvodne obklopená zo všetkých štyroch strán stĺpovými kolonádami. Najväčšou pýchou mesta Side sú však pozostatky chrámov Apollona a Atény.

dôležité informácie

  • Orientačná cena od 51 €.
  • Venujte prosím pozornosť skutočnosti, že môže dôjsť k zmene v programe výletu alebo z dôvodu nenaplnenia minimálnej kapacity k jeho zrušeniu.
  • Zákazník si v prípade neuskutočnenia výletu môže u delegáta vybrať výlet iný s doplatením rozdielu ceny. Vrátenie peňazí za neuskutočnený výlet alebo za účasť na výlete s nižšou cenou nárokuje zákazník po prílete.
  • Ceny sú orientačné.
  • O kompletnej ponuke výletov a cenách vás bude informovať delegát na mieste v destinácii.
  • Výlety sa v destinácii platí v miestnej mene a sú sprevádzané česky / slovenské, príp. anglicky alebo nemecky hovoriacim sprievodcom.

Poznámka

Späť na ponuku výletov v destinácii Turecká riviéra .

Podobné služby