1. Fischer.sk
  2. Kláštor Sv.Kataríny

Kláštor Sv.Kataríny

Náš názor

Vypravte sa za jedným z najstarších a dodnes fungujúcich kláštorov.

Detailné informácie

Název výletu

Kláštor Sv.Kataríny

Popis

Na výlet sa odchádza v ranných hodinách - kláštor je sprístupnený iba dopoludnia od 9.00 do12.00 hod Nenáročná prechádzka ku kláštoru a prehliadka so sprievodcom trvá asi hodinu a pol. Kláštor patrí ako jediný na území Egypta gréckej ortodoxnej cirkvi, je pútnickým svätým miestom už od doby vzniku, tj od 6. storočia. Je jedným z najstarších kláštorov na svete, známy hlavne vďaka starozákonnímu príbehu o Mojžišovi a "horiacim kríkmi", ktorý je tu k videniu dodnes.

Po prehliadke vás čaká obed v mestečku sv. Kataríny a nasleduje prejazd na bazár do Dahabu. Tu sa naskytne ideálna príležitosť na kúpu suvenírov, pretože sú tu priaznivejšie ceny než v Sharm El Sheikhu.

Návrat do hotelov je plánovaný v popoludňajších hodinách.

Do kláštora sa môže vstúpiť iba so zahalenými ramenami a kolenami, čo platí pre ženy aj mužov. Ak nebudete patrične vybavení, prehoz na zahalenie je možné si požičať za malý poplatok priamo pri vchode do kláštora.

Zmena programu vyhradená.

Poznámka

Venujte prosím pozornosť skutočnosti, že môže dôjsť k zmene v programe výletu alebo z dôvodu nenaplnenia minimálnej kapacity k jeho zrušeniu. Ceny sú iba orientačné, o kompletnej ponuke výletov a cenách vás bude informovať delegát na mieste v destinácii.

Podobné služby