×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava na Lanzarote

Spanielsko-08-Lanzarote-Bicykel,-motocykel,-auto,-taxi,-autobus-su-dopravne-prostriedky-na-ostrove-Lanzarote.jpg

Medzinárodné letisko Aeropuerto de Lanzarote sa nachádza kúsok od mesta Arrecife. V ostatných rokoch prešlo významnou modernizáciou, aby zvládlo nápor turistov, hlavne počas letných mesiacov.

Taxi služby na Lanzarote

Ak chcete cestovať iba na kratšie vzdialenosti, určite využite miestnu taxislužbu. Tá ma svoje pevné stanoviská, prípadne je možné zastaviť taxi s rozsvieteným zeleným svetlom alebo označením „libre“ na ulici. Taxi vám objedná i každá hotelová recepcia. Vozidlá taxi sú vybavené taxametrami a pre väčšinu trás majú stanovené pevné tarify.

Autobusom po ostrove

Po celom Lanzarote jazdia pravidelné autobusové linky. Autobusy sú biele so zeleným nápisom „Arrecife bus“. Cestovné poriadky sú k dispozícii na recepcii alebo v informačných kanceláriách. Autobusom sa pohodlne dopravíte medzi hlavnými centrami Arrecife, Puerto del Carmen, Costa Teguise a Playa Blanca. Z hlavného mesta Arrecife je možné pokračovať do ďalších miest na ostrove. Cestovné lístky sa kupujú priamo u vodiča pri nastupovaní do autobusu. Smer jazdy býva vyznačený na prednej strane autobusu.

Ak si chcete prenajať auto

Skôr ako si požičiate vozidlo z požičovne, poraďte sa s delegátom. Jedine tak budete mať istotu, že nenarazíte na podvodníkov. Delegát vám poradí najlepšie riešenie. Cestovná kancelária FISCHER má v mieste pobytu zmluvy s partnerskými spoločnosťami, a tak si môžete prenajať vozidlo v spoľahlivej a častokrát i lacnejšej požičovni.

Najdôležitejšie dopravné predpisy na Lanzarote

Ak plánujete šoférovať vozidlo, odporúčame oboznámiť sa s miestnymi dopravnými predpismi. Pokuty za prípadné priestupky sú veľmi vysoké. Niektoré dôležité pravidlá:

  • Najvyššia povolená rýchlosť v obci je 50 km/h
  • Najvyššia povolená rýchlosť mimo obce je 90 km/h
  • Najvyššia povolená rýchlosť na ceste pre motorové vozidlá je 100 km/h
  • Najvyššia povolená rýchlosť na diaľnici je 110 km/h
  • Použitie bezpečnostných pásov je povinné vždy a na všetkých sedadlách
  • Použitie bezpečnostnej prilby je povinné pre všetkých motocyklistov


Veľkú pozornosť je nutné venovať parkovaniu, hlavne vo väčších mestách. Pri dopravnej nehode je potrebné volať políciu Guardia Civil – tráfico alebo Policia local (v obci) a potvrdiť záruku poistného od druhého účastníka dopravnej nehody.
 

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám