×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Potulky vzrušujúcou históriou Algarve

Podľa dostupných prameňov patrí v Algarve prvé stopy Feničanom. Tí sa sem dostali už pred viac ako 3 tisíc rokmi. Po nich prišli Kartáginci a následne Rimania, využívajúci veľmi priaznivých podmienok pre pestovanie obilnín a viniča. V tej dobe sa začalo s výstavbou ciest i väčších komunikácií, budovali sa paláca a čulo sa rozvíjalo aj poľnohospodárstva.

Pod moslimskou nadvládou

Po roku 419 nášho letopočtu si väčšinu územia rozpadajúceho sa rímskeho impéria podmanilo germánske etnikum Vizigótov. Po necelých 300 rokoch ich vystriedaliMaurovia, ktorí sem priplávali zo severnej Afriky a zostali bezmála pol storočia. Počas maurského obdobie zažívala oblasť nebývalý rozkvet vo všetkých smeroch.

Algarve-Zbytky-stredovekeho-hradu-ve-meste-Silves.jpg

Ak však skúsite nájsť pozostatky maurskej kultúry, histórie alebo architektúry, budete sa snažiť márne. Takmer všetky stopy po nich zahladili kresťania v období tzv.reconquisty na konci 12. storočia. Až sa dnes budete po Algarve prechádzať, všimnite si plochých striech, ktoré sú pre oblasť toľko typické. Sú to vlastne posledný viditeľné pozostatky po Maura. Predtým mali hlavne praktické využitie, pretože sa na nich sušili mandle, figy a obilia.

Rozmach za princa Plavce

Oblast Algarve bola vždy veľmi bohatá. Keď sa Portugalcom počas prvej polovice 13. storočia podarilo podmaniť si celéPortugalsko, bolo Algarve jednou z jeho najcennejších častí. Počas 15. storočia zažilo Algarve najväčší rozvoj.

Dokonce sám slávny vládca Henrich Moreplavecsi za svoju základňu zvolil Sagres, známej vtedy ako "miesto na konci sveta". Odtiaľ Henrich vysielal výpravy hľadať kúty doteraz neobjavené. Vďaka nemu sa z Portugalska v dobe zámorských objavov stala jedna z najvýznamnejších námorných veľmocí. Ak budete mať počas dovolenky čas, určite sa do Sagres vypravte.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám