×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava na Malte

Služby taxi na Malte

Pre cestovanie po ostrove môžete využiť služby taxi. Oficiálne maltské taxi sú biele a vyzdvihnú vás kdekoľvek okrem autobusovej zastávky. Vždy dbajte na to, aby bol zapnutý taxameter.

Autobusová doprava

Najlacnejším spôsobom objavovania krás Malty je využitie veľmi dobre fungujúcich autobusových liniek. Takmer do všetkých kútov ostrova vyrážajú autobusy z hlavnej autobusovej stanice vo Vallette.

Malta-Pristav-v-mestecku-Marsaxlokk.jpg

Autobusové linky sú zabezpečované modernými zelenými autobusmi spoločnosti Arriva. Lístky sa kupujú pri nástupe do autobusu a smer jazdy býva vždy vyznačený na vozidle. Autobusové zastávky sú veľmi dobre značené a spravidla sú opatrené cestovným poriadkom.

Dôležitým dopravným prostriedkom je na Malte trajekt. Najdôležitejším lodným spojením je trajekt medzi ostrovmi Malta a Gozo. Plavba trvá približne 20 minút a počas hlavnej sezóny trajekt vypláva v priebehu dňa takmer každých 30 minút. Medzi turistami je tiež veľmi obľúbené lodné spojenie medzi Sliema a Vallettou.

Ako na prenájom automobilu

Ideálnym spôsobom, ako ostrov spoznať podrobnejšie alebo sa vydať na vzdialenejšie miesta, je vypožičanie automobilu. Než si prenajmete automobil z autopožičovne, poraďte sa so sprievodcom. Cestovná kancelária FISCHER zabezpečuje prenájom vozidla prostredníctvom kvalitných a spoľahlivých autopožičovní. Pri prenájme vozidla v neznámej autopožičovni vždy odporúčame starostlivo sa zoznámiť so zmluvnými podmienkami, najmä s ohľadom na poistenie vozidla.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám