×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Doprava a preprava po Malajzii

V Malajzii je v rámci prepravy treba vyriešiť predovšetkým problém rozdelenie pevninskej časti a ostrova Borneo morom. Preto tu funguje nielen celkom kvalitné cestné a železničné spojenie, ale zvlášť letecká a trajektová doprava.

Vzduchom

Na väčšie vzdialenosti sa môžete v Malajzii veľmi lacno prepravovať letecky, prosperuje tam celý rad nízkonákladových aeroliniek. Hlavné medzinárodné letisko sa nachádza pri hlavnom meste Kuala Lumpur.

Po železnici

Malajzijské železnice, predovšetkým na pevnine, sú na veľmi slušnej úrovni. Neváhajte ich využiť, rýchlo a pohodlne sa dostanete do väčšiny veľkých miest.

Po ceste

Autobusová doprava je relatívne lacná aj bezpečná. Hustá sieť jednotlivých liniek zabezpečuje dojazd do takmer všetkých turistických centier a ku všetkým pozoruhodným miestam krajiny. Autobusy bývajú pohodlné a klimatizované, na niektorých linkách možné zakúpiť i občerstvenie.

Na dvoch aj štyroch kolesách

Polostrovná časť Malajzie sa pýši veľmi kvalitnou sieťou asfaltových ciest. Doprava najmä okolo veľkých miest však býva chaotická a miestami až nebezpečná s častými zápchami a kolapsy.

Pozor, v Malajzii sa jazdí vľavo. K riadeniu automobilu je potrebný vek nad 23 rokov a medzinárodný vodičský preukaz. Požičovne sa nachádza na všetkých letiskách a v každom väčšom meste.

V mestách a turistických centrách je možné taktiež cestovať taxíky alebo rikšami, tie sú v prepchatých aglomeráciách zvlášť výhodné vzhľadom k svojej veľkosti a možností vyhýbanie sa zápcham.

Po vode

Do odľahlejších miest sa môžete dostať riečnou dopravou, na ostrov Borneo morskými trajekty. Člny a lode fungujúce ako vodné taxi sú hojne rozšírené a populárne.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám