×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Aktivity a zábavy v Malajzii

Malajzia je krajinou pre zábavu a aktívny odpočinok ako stvorená. Má očarujúce exotickú prírodu, nádherné more, športové areály aj životom kypiace mesta s veľkými obchodnými centrami. Je len na vás, čomu dáte prednosť a ako svoju dovolenku prežijete.

Šport a pohyb

Obľúbenými športami Malajsijcov sú futbal, bedminton či basketbal. Hotelové areály väčšinou ponúkajú športové zázemie, ktoré zahŕňa napríklad bazén, posilňovňu, tenisové kurty, ihrisko na plážový volejbal alebo požičovňu bicyklov. Samozrejmosťou je možnosť užiť si klasických morských športov i potápanie a šnorchlovanie okolo koralov v priezračnom oceáne. K dispozícii je aj množstvo golfových ihrísk, zasadených do prostredia tropickej bujnej zelene.

Borneo pešo i na rafte

Malajzia ponúka tiež úžasné lokality k turistike, horolezectvo a adrenalínovým aktivitám. Môžete absolvovať exotické treky tropickými džungľami, napríklad v národných parkoch Taman Negara alebo bornejský Gunung Mulu. K výstupu láka Kinabalu, najvyššia hora Malajzia presahujúcou 4 000 metrov, a jazdenie na horských bicykloch pohoriami Gunung Angsi či Gunung Jera. K unikátnym a neopakovateľným zážitkom patrí rafting na divokých riekach v dažďových pralesoch a v horských oblastiach. Najvyhľadávanejšie raftingové toky sú Sungai, Selangor, Padas, Kiulu a Tembelin.

Nákupy a útraty

Malajzia umožňuje turistom nákupy v najmodernejších obchodných centrách, najmä v metropole Kuala Lumpur, aj v mnohých trhoch od obrovských areálov po malá trhovisko. Zem je skutočným nákupným rajom, za veľmi nízke ceny zaobstaráte značkové oblečenie, elektroniku i šperky.

Z nepreberného množstva unikátnych suvenírov sa teší najväčšej popularite ručné výrobky, hodvábne a batikované látky, exotické korenia a ovocia, keramika či drevené ozdoby. Na trhoviskách a v obchodoch, spravidla otvorených každodenne medzi deviatou a osemnástou hodinou, zoženiete malajzijské čaju, bižutériu alebo výrobky a ozdoby z cínu.

Zábava a nočný život

Malajzia je natoľko rozmanitú krajinou, že sa tu nemôže nudiť snáď nikto. Milovníci prírody budú nadšení z celého radu národných parkov ako Kenong Rimba State Park, kde možno preskúmať skutočnú tropickú džungľu. Svetoznáme sú Korytnačí ostrovy Sabah, rezervácie Gunung Mulu je vyhlásená množstvom jaskynných systémov a exotickými druhmi vtáctva, v parku Bako rastie unikátna vegetácia a žijú vzácne živočíchy.

Malajzijské hlavné mesto Kuala Lumpur je hypermoderný aglomerácií s mrakodrapmi, zábavnými parkami, múzeami a ďalšími turistickými atrakciami. Za videnie stojí rozsiahle Námorné múzeum, Keramické múzeum a niekoľko výstavných kostolov a mešít. Obdivovatelia pamiatok si prídu na svoje najmä v prístave Malakka, chlubícím sa obrovským množstvom starobylých stavieb s koreňmi v 16. storočí.

V turistických centrách pulzuje neúnavný nočný život, v prevádzke je tu nespočetne klubov, diskoték, barov a exotických kabaretov.

Malajzijské štátne sviatky

 • 1. január – Nový rok
 • 3. január - narodenie proroka Mohameda
 • 19.a 20. február – Čínsky Nový rok
 • 1. máj – Sviatok práce
 • 1. jún - Vesak Day
 • 6. jún - narodeniny kráľa
 • 17. a 18. júl – Hari Raya Puasa
 • 31. august - Deň vyhlásenia nezávislosti
 • 16. septembra - Deň Malajzia
 • 23. septembra - Hari Raya Haji
 • 14. október - Awal Muharram
 • 11. november - Deepavali
 • 25. december – Vianoce

 • Späť na prehľad informácií o Malajzii a ponuku zájazdov.
Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám