×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Podnebie a počasie na Istrii vás zahreje od júna do septembra

Hoci Istria tvorí najsevernejšia časť Chorvátska, nie je tu počasie nijako výraznejšie menej teplé ako nad zvyškom jadranského pobrežia. Svedčí o tom priemerná celoročná teplota v Pule presahujúca 14 stupňov.

Všeobecne možno podnebie nad Istriou definovať ako stredozemné s dostatkom slnečných dní. Počas leta prevažujú vysoké teploty (priemerne šplhajúce k 23 ° C), zrážky sú naopak minimálne. Jarné a jesenné mesiace sa nesú v znamení pekného, príjemného počasie s teplotami v rozmedzí 12 až 20 ° C a okoreneného početnými, často náhlymi búrkami. Zima na Istrii býva skôr mierna (priemerné teploty sa pohybujú okolo 7 ° C) a vlhká - v závislosti na polohe a nadmorskej výške.

podnebi-a-pocasi-(1).jpg

Klimatické pásma Istrie

Počasie pri pobreží ovplyvňuje Jadranské more ohrievanej teplým prúdom zo Stredozemného mora. Vďaka nemu teplota mora pri Istria v lete dosahuje približne 25 ° C a v zime je 12 ° C. Veľký vplyv majú tiež vetry: letné, decentne ochladzujúci mistral a zimné, suchá a veľa studená bóra.

Istrijskému vnútrozemiu (najmä v pohoriach Učka a Čičarija) dominuje mierne kontinentálne podnebie. Priemerné letné teploty sa drží okolo 20 ° C, v najvyšších polohách na hodnotách takmer o polovicu nižších. V zime priemerná teplota klesá medzi 0 až -2 ° C, v horách (od decembra do marca zahalených snehovou pokrývkou) ešte nižšie.

Kedy ísť na Istriu

Ak plánujete pobyt na Istrii, zamerajte sa predovšetkým na jarné a letné mesiace. Počasie v apríli a máji praje hlavne milovníkom turistiky a výletov na zaujímavé miesta. Už od júna však možno na istrijskom pobreží stráviť krásnu dovolenku plnú kúpanie a slnenie. Rekreačná sezóna tu vrcholí v júli a v auguste, avšak ešte začiatkom septembra si možno napríklad v Poreči užiť poslednú horúce slnečné lúče. Vždy pred cestou odporúčame sledovať počasie na Istrii online.

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám