Praktické informácie pre cesty na Seychely

Elektrický prúd 

Na ostrovoch je elektrické napätie 230 V/50 Hz, zásuvky sú trojkolíkové. To pre vás znamená nutnosť priviesť si so sebou adaptér, v destinácii by ste ho nemuseli zohnať.

Voda

Voda na ostrovoch je pitná, ale kvôli chlóru nie je príliš chutná. Verte, že oveľa väčší pôžitok budete mať z balenej vody. Pretože podnebie na Seychelách je veľmi horúce, je dôležité dopĺňať tekutiny v dostatočnom množstve, prípadne nahradiť stratené minerály iontovými nápojmi a vitamínmi.

Opaľovanie 

Slnko na ostrovoch opaľuje stále, a to i keď je zamračené. Odporúčame vyhnúť sa priamemu žiareniu okolo poludnia. Samozrejmosťou by mal byť opaľovací krém s vysokým faktorom, rovnako ako pokrývka hlavy a dostatok tekutín počas celého dňa. Opaľovanie bez akejkoľvek časti plaviek je zakázané.

Kriminalita

Kriminalita je na Seychelách minimálna. Obyvatelia ostrovov v podstate nemajú nedostatok, a teda ani potrebu páchať trestnú činnosť. Obozretnosťou však nič nepokazíte. Človek nikdy nevie, a tak sa aj tu oplatí dodržiavať základné pravidlá bezpečnosti. Cennosti, peniaze, doklady i batožinu majte stále na očiach. Drahé šperky, hodinky a iné doplnky radšej ani nenoste. Večer nechoďte sami a vyhýbajte sa tmavým uličkám. Nechoďte tam, kde nie je povolený vstup.

Pred cestou na Seychely je vhodné si spraviť fotokópie všetkých dokladov vrátane bankovej karty alebo dohodnutého poistenia. V prípade straty vám to uľahčí vybavovanie náhradných dokladov.