Aktivity a zábava v Paname

Ako sa v Paname zaručene nenudiť? Vnútrozemie Panamy

Panama ponúka veľa možností pre aktívny odpočinok. Skúste si potápanie alebo plachtenie, pozrite sa po miestnych prírodných tropických krásach alebo sa zabavte nákupmi v centre metropoly. 

Športové lákadlá

Vodné športy

Keďže sa Panama môže pýšiť 2,857 km pobrežia, nájdete tu ideálne podmienky pre prevádzkovanie najrôznejších vodných športov. Vyskúšajte plachtenie, potápanie, šnorchlovanie alebo rybárčenie. Ideálne podmienky ponúka súostrovie Bocas del Toro.

Pešia turistika

Značná časť panamskej prírody je chránená, zároveň však ponúka mnoho udržiavaných trás pre pešie výlety. Bez problémov tak môžete navštíviť dažďové pralesy aj historické pamiatky miest a dedín.

Golf 

Golf má v krajine veľkú obľubu a dostal sa do Panamy s príchodom Američanov, ktorí stavali Panamský kanál. Ako obľuba športu stúpala, bolo vybudovaných mnoho svetovo uznávaných ihrísk, na ktorých sa konajú medzinárodné súťaže.

Rybárčenie 

Pri brehoch Panamy sa nachádza obrovské množstvo druhov rýb. Teda sa tu darí rybárčeniu a každoročne sú tu prekonávané a zdolávané najrôznejšie rekordy. Výnimkou nie je ani lov žralokov.

Nakupovanie

Aby vaše spomienky na Panamu boli ešte príjemnejšie, je, samozrejme, potrebné priviezť si z dovolenky niečo pekné. A ak vás nakupovanie navyše baví, tu budete vo svojom živle. V hlavnom meste Panama City budete môcť stráviť potrebný celý deň na hlavnej nákupnej triede, kde zoženiete všetko od najnovších modelov svetových značiek, topánok, kabeliek a šperkov až po typické panamské produkty.

Za zábavou do akvaparku, na festival, do klubu aj do ulíc Nočná Panama

Po zotmení to v centre Panamy ožíva hudbou a tancom. Na každom rohu si môžete dopriať pouličné špeciality ako tacos, grilované mäso a ďalšie chuťovky len tak do ruky. Verte, že to stojí za to! Počas roka sa na ostrove koná celý rad festivalov a vystúpení miestnych umelcov. Ak sa trafíte do termínu, môžete zažiť jedinečné obdobie miestnych osláv, často spojených aj s miestnymi tradíciami.

Ani rodiny v Paname o nič neprídu. Ak vaše ratolesti omrzí vyvádzanie vo vlnách a stavanie piesočných hradov, vyrazte s nimi do akvaparku alebo na výlet. Možností je celý rad a bude záležať len na vašej chuti, kam sa s deťmi pozriete.

A kam na výlet?

Odporúčame pozorovanie vtáctva, veľrýb, delfínov a morských korytnačiek. V Paname žije bezmála 950 druhov vtákov, čo je viac ako v Spojených štátoch a Kanade dohromady. Niektoré druhy pestrofarebných vtákov neuvidíte nikde inde na svete. Miest, kde sa vám vtáctvo predvedie v celej svojej kráse, je na ostrove hneď niekoľko.

Jedinečným zážitkom je tiež vidieť veľryby v ich prirodzenom prostredí. Do vôd Pacifiku sa za nimi môžete vydať od júna do novembra. Okrem veľrýb tu môžete uvidieť tiež morské korytnačky, ktoré patria k pôvodným druhom starším viac ako 200 miliónov rokov. Ich druh, i vzhľadom ku klimatickým zmenám, pamätá už obdobie dinosaurov. V období dažďov je možné na mnohých miestach vidieť kladenie vajíčok stoviek morských korytnačiek.