Mombasa

Umiestnenie: Keňa Keňa Mombasa
typ: Mesto

Náš názor

Mombasa, pozoruhodná zmes histórie a prítomnosti

Pri návšteve Kene by ste nemali vynechať prehliadku prístavného mesta Mombasa. Objavíte v ňom pamiatky dlhej koloniálnej minulosti i dôkazy súčasného rozvoja.

Mombasa má viac ako jeden milión obyvateľov a je dôležitým keňským kultúrnym i ekonomickým centrom. Funguje tu obrovský námorný prístav i medzinárodné letisko Moi. Mesto sa nachádza na ostrove rovnakého mena a pozdĺž členitých zálivov Tudor Creek na severe a Port Reitz a Kilindini Port na juhu.

Ježišova pevnosť a ďalšie poklady

K najvýznamnejším pamätihodnostiam Mombasy patrí bývalá portugalská pevnosť Fort Jesus (súčasť dedičstva UNESCO) postavená koncom 16. storočia pri brehoch Indického oceánu. Zoznámite sa v nej s pohnutými dejinami otrokárstva. K zaujímavostiam patrí jej pôdorys v tvare ľudskej postavy, dobre viditeľný pri pohľade z lietadla.

Na bulvári Moi nemôžete prehliadnuť originálnu bránu v podobe obrích sloních klov, pripomínajúcu návštevu britskej princeznej Margarety v roku 1956. K výhodným nákupom v Mombase lákajú bazáre a uličky plné pitoreskných obchodíkov. Môžete si tu zakúpiť rozmanité suveníry od drevených vyrezávaných sošiek až po látky či ozdoby s masajskými motívmi.

  • Neváhajte a navštívte Mombasu v Keni.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám