Hlavní město Lefkada

Umiestnenie: Grécko Lefkada Hlavní město Lefkada
typ: Mesto

Náš názor

Hlavné mesto Lefkada, založenej Benátčanov roka 1648, sa nachádza na severe ostrova a ponúka svojim návštevníkom všetky služby a komfort, ktoré od jeho návštevy očakávajú. Mesto s prístavom, úzkymi uličkami a typickými farebnými domčekmi je plné zvukov tradičnej gréckej hudby a vôňou najrôznejších miestnych pokrmov. Nechýba tu samozrejme ani obchodíky s najrôznejším tovarom.

Za trochou poučenie možno zamieriť do niektorého z múzeí, cirkevných svätostánkov ďalších pamiatok. Pri pobreží možno obdivovať staré veterné mlyny. V meste sa konajú pravidelne festivaly, hudobné vystúpenia, dramatická predstavenia, oslavy národných sviatkov a ďalšie kultúrne podujatia.

Pevnosť Santa Maura

Význačnou dominantou mesta Lefkada je hrad Santa Maura, stredoveká šesťboké pevnosť so siedmimi baštami. Hrad je postavený na výbežku krajiny, ktorý vybieha do Iónskeho mora. Vďaka priekope sa tento výbežok stal umelým ostrovom.

Centrum hradu je zo 14. storočia a bolo postavené benátskym kniežaťom Giovannim Orsinim, ktorý dostal Lefkada venom od epirského despotu Nikofera I. Pevnosť kontroluje prístup z pevniny na celý ostrov

Alabastrová jaskyne a kaňon Melissa

Blízko hlavného mesta, v oblasti Agia Ekaterini, sa nachádza tzv. Alabastrová jaskyne. Nazýva sa tak vďaka svojej čarovnej výzdobe tvorenej stále rastúcimi kvaple.

Asi 10 kilometrov od Lefkada sa tiahne zhruba 2 kilometre dlhý, prekrásny kaňon Melissa.

Neváhajte teda a navštívte metropole ostrova Lefkada .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám