Ferrari World Abú Dhabi

Umiestnenie: Arabské emiráty Arabské emiráty Ferrari World Abú Dhabi
typ: Technická zaujímavosť

Náš názor

Ferrari World Abú Dhabi, svet krásy a rýchlosti

K najväčším magnetom metropoly SAE patrí Ferrari World Abú Dhabi, moderný zábavný park v štýle Formule 1. Pýši sa najväčšou montovanou konštrukciou na svete, najrýchlejšou horskou dráhou a radom ocenení v kategóriách voľnočasových aktivít.

Ferrari World Abú Dhabi sa nachádza na okraji hlavného mesta Spojených arabských emirátov na umelom ostrove Yas. K tunajšiemu medzinárodnému letisku, oddelenému diaľnicou do Dubaja, to odtiaľto sú necelé 4 kilometre. Centrum metropoly s bulvárom Abú Dhabi Corniche a s Veľkou mešitou šejka Zayeda leží približne 30 kilometrov ďaleko.

Vyskúšajte si riadenie formule 1

Na rozlohe 7 futbalových ihrísk zábavného parku Ferrari World Abú Dhabi nájdete viacero zaujímavých atrakcií. Najväčší záujem priťahuje horská dráha Formula Rossa. Jej vozidlá podobajúce sa formule Ferrari dosahujú diabolskú rýchlosť až 250 kilometrov za hodinu.

Za vyskúšanie stoja aj horské dráhy Turbo Track či Flying Aces s najvyššou neobrátenou slučkou na svete, motokárová aréna Karting Academy a množstvo simulátorov (Scuderia Challenge, Driving with the Champion atď.). Na areál Ferrari World Abú Dhabi nadväzuje závodný okruh Yas Marina, obchodná galéria Yas Mall, aquapark Yas Water World a filmový svet Warner Bros World Abu Dhabi.

Neváhajte a navštívte Ferrari World Abú Dhabi v Spojených arabských emirátoch.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám