Dubajské fontány

Umiestnenie: Arabské emiráty Arabské emiráty Dubajské fontány
typ: Architektúra

Náš názor

Dubajské fontány, svetelná show bez limitov

Dubajské fontány sú najväčšie tancujúce fontány na svete. Prúdy vody (83 tisíc litrov v každom okamihu) tryskajú až do neuveriteľnej výšky 150 metrov, čo zodpovedá 50 podlažnej budove. Ich dych berúce multimediálne predstavenie môžete na vlastné oči vyidieť každý deň v srdci Dubaja.

 

Úchvatné Dubajské fontány lákajú divákov v areáli umelého jazera Burj Khalifa s plochou 20 hektárov. Jeho blankytná hladina sa trblieta priamo pod najvyššou budovou sveta Burj Khalifa a vedľa najväčšieho nákupného centra sveta Dubai Mall v štvrti Downtown.

Kedy navštíviť Dubajské fontány

Prevádzka 75 metrov dlhých Dubajských fontán začala v máji 2009. Ich vzhľad zahŕňajúci 5 kruhov rôznych veľkostí s dvojicou centrálnych oblúkov vychádza z fontán Bellagio v americkom Las Vegas. Úžasný zážitok vytvára 6 600 svetiel a 25 farebných projektorov.

Dubajské fontány uvádzajú program po celý týždeň od 18.00 do 23.00 každých 30 minút. Ich repertoár obsahuje najznámejšiu emirátsku pieseň Sama Dubai, Baba Yetu alebo najpredávanejšiu pieseň v arabskom svete Shik Shak Shok. V ponuke majú aj bondovský Skyfall, strašidelný Thriller od Michaela Jacksona či citlivú pieseň Con Te Partiro (Time to Say Goodbye) tenora Andrea Bocelliho.

Neváhajte a navštívte Dubajské fontány v Spojených arabských emirátoch.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám