Chrámy Hagar Qim a Mnajdra

Umiestnenie: Malta Malta Chrámy Hagar Qim a Mnajdra
typ: Pamiatka UNESCO

Náš názor

Dva významné megalitické chrámy, pamiatky UNESCO, leží na južnom pobreží asi 13 km od hlavného mesta Valletty. Chrámové komplexy stoja na vrchole útesu vysoko nad morom s výhľadom na neobývaný ostrov Filfl a Dodnes nie je jasné, aká civilizácie tu po sebe stavby zanechala. Chrámy sú oveľa staršie ako egyptské pyramídy - ich vek sa odhaduje aj na viac ako 5 tisíc rokov. Nálezy z chrámov, ako sú figuríny bohyne plodnosti a oltára s rastlinnými motívmi, je možné vidieť v Národnom archeologickom múzeu vo Vallette.

Chrám Hagar Qim vyniká už vstupnou bránou. Areál sa skladá zo šiestich oválnych siení tvorených z mnohatunových skalných blokov. Najväčší Megalit meria 7 metrov. Ako jediný komplex na ostrove bol postavený z mäkkého vápenca, čo nesie nevýhodu toho, že ťažko odoláva erózii. V stavbe sa nachádza návštevnícke centrum, kde je možnosť sa občerstviť alebo si nakúpiť suveníry. ¨

Asi 500 metrov na juh od Hagar Qimu leží Mnajdra, ktorá je ešte zachovalejšie než jej "sestra". Tento komplex v sebe skrýva tri chrámy. V silných stenách nájdete dokonca tajné miestnosti.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám