Burj Al Arab

Umiestnenie: Arabské emiráty Arabské emiráty Burj Al Arab
typ: Architektúra

Náš názor

Burj Al Arab, najluxusnejší hotel sveta

Majstrovské dielo modernej architektúry a najluxusnejší hotel sveta Burj Al Arab (Burdž al-Arab) patrí k najobdivovanejším stavbám v Dubaji. Má podobu ladnej, 321 metrov vysokej plachetnice s 56 poschodiami. Veľkú popularitu mu roku 2005 zabezpečilo exhibičné tenisové stretnutie medzi Andre Agassim a Rogerom Federorom na heliporte na 51. poschodí.

Poloha hotela Burj Al Arab je dômyselne situovaná do samého srdca Dubaja a slúži ako výrazný orientačný bod. Týči sa na umelom ostrove vo vodách Perzského zálivu, zhruba 280 metrov od pobrežia s preslávenou plážou Jumeirah. Doslova v jeho tieni sa nachádza jachtová marina First Yacht, obrovský aquapark Wild Wadi alebo nákupná galéria Souk Madinat Jumeirah.

Objavte gigantické aquáriá, úžasné výhľady a ďalšie zázraky Burj Al Arab

Ešte rok po svojom sprevádzkovaní (1999) bol Burj Al Arab najvyššou dubajskou budovou. Interiér hotela predstavuje metaforu veľkoleposti, bohatstva a prechádzky ríšou fantázie. Na medziposchodí sa nachádza fontána s vodotryskom až do výšky 32 metrov.

V reštauráciách hotela Burj Al Arab zažijete kulinársky zážitok. Vyberte si reštauráciu, ktorú obklopujú gigantické aquáriá, alebo reštauráciu na 27. poschodí s úžasným výhľadom na Dubaj vrátane palmového ostrova Jumeirah, ktorému dominuje hotel Atlantis. A pozor na skutočnosť, že prístup až k hotelu nie je bez predchádzajúcej rezervácie či ubytovania možný.

Neváhajte a navštívte hotel Burj Al Arab v Spojených arabských emirátoch.

 

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám