Achillion (Ahilio)

Umiestnenie: Grécko Korfu Achillion (Ahilio)
typ: Hrad alebo zámok

Náš názor

Achillion, manieristické sídlo európskej šľachty

Pre mnohých Európanov je tou najpopulárnejšou pamiatkou gréckeho ostrova Korfu palác Achillion. Nechala ho tu ako letohrádok vybudovať koncom 19. storočia rakúska cisárovná Alžbeta Bavorská, prezývaná aj ako Sissi.

Achillion sa leží v oblasti Gastouri v blízkosti východného pobrežia Korfu pri úžine Notio Steno Kerikas, ktorá ho oddeľuje od pevninského Grécka. Palác je situovaný len necelých 10 kilometrov južne od nádherného hlavného mesta Kerkyry.

Navštívte pamätník rakúskej cisárovnej na Korfu

Očarujúci biely neoklasický komplex je obklopený úchvatnými záhradami, plnými sôch, fontán, odpočívadiel a romantických zákutí. Mnohé interiéry sú pôvodné a budete mať pocit, akoby tragicky zosnulá cisárovná práve opustila svoje izby.

V súčasnej dobe je tu stále múzeum pripomínajúce život cisárovnej Sissi. Najkrajším miestom na zámku sú vyhliadkové terasy s palmami, odkiaľ je krásny výhľad na Kerkyru a okolie. Pod zámkom leží na pobreží (asi 1 kilometer južne od Peramy) kamenné mólo a zvyšky mostíka, po ktorom cisárovná vystupovala z lode priamo k Achillionu.

  • Neváhajte a navštívte Achillion na ostrove Korfu.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám