Podrobné informácie

  • 31 - 32 °C júl / august *
  • 25 °C júl / august *

* priemerné teploty

Cancún, dovolenka nabitá zážitkami

Cancún v Mexiku delí od Bratislavy úctyhodných 9 247 km. Stojí prekonanie tak dlhej vzdialenosti za to, aby ste nahliadli pod pokrývku najpopulárnejšej turistickej destinácie Mexika? My si myslíme, že rozhodne áno!  

Najslávnejšie letovisko Mayskej riviéry má totiž v rukáve všetky esá na prežitie dokonalej dovolenky: biele pieskové pláže, krištáľovo čisté Karibské more, špičkové hotely, nenormálne zábavné parky, úchvatnú prírodu s cenotami, podmorský svet s koralovými útesmi a bohatú kultúru. A taktiež jedlo a nápoje, ktoré vás budú baviť od prvého po posledné sústo. 

Kde sa rozprestiera tento mexický zázrak? Nájdete ho v štáte Quintana Roo na severovýchodnom okraji polostrova Yucatán. Mesto tvorí obytná zóna na pevnine a dlhý pobrežný pás Zona Hotelera, oddelený od pevniny lagúnou Nichupté. Na tomto 25 km dlhom bulvári sú sústredené najluxusnejšie rezorty, obchody, bary, športové, gastronomické a zábavné zariadenia. Vďaka tomu dovolenka v Mexiku v Cancúne uspokojí aj tú najnáročnejšiu klientelu, ktorá hľadá luxus bez kompromisov.  

Premena z neznámeho miesta na mape na turistickú hviezdu 

Mesto, ako ho poznáme dnes, ešte pred 50 rokmi neexistovalo. Turizmus sa tu začal rozvíjať až v roku 1970, kedy sa začala výstavba turistickej zóny, obytných oblastí a medzinárodného letiska. Cielená podpora vlády viedla k premene Cancúnu z jednej z najchudobnejších oblastí Mexika s počtom okolo 100 obyvateľov na prosperujúcu turistickú metropolu. V roku 1974 otvoril svoje brány prvý hotel v Cancúne a postupne pribudli ďalšie hotely, až kým mesto nerozkvitlo do dnešnej podoby. 

Zobraziť podrobné informácie