Piesok, vlny a pokoj, to sú najkrajšie pláže v Maroku

Tiché a pokojné ľudoprázdne zátočiny medzi skaliskami s nádhernými scenériami, predlhé piesočné kosy obmývané vysokými vlnami, čisté a upravené luxusné pláže s plným servisom v turistických rezortoch... V Maroku vás očaria snáď všetky mysliteľné typy pláží ako stvorené na opaľovanie, kúpanie a rozličné druhy vodných športov.

Plaze-v-Saidii.jpg

Prečo vyskúšať dlhú pláž Saidia

Veľmi populárnym rezortom na pobreží Stredozemného mora – vhodným nielen pre rodiny s deťmi – je Saidia. Voda tu má vyššiu teplotu ako v Atlantiku a čaká tu na vás veľa skvele vybavených a udržiavaných pláží, ktoré sú spojené v jeden niekoľkokilometrový pás (plage Saidia), najdlhší v celom Maroku. Smerom od západu na ňom leží niekoľko významných bodov ako Cap de l'Eau, ústie rieky Mulúja, moderná marina Saidia a štátna hranica s Alžírskom.

Relaxujte na pláži v Agadire

Pláž Agadir v rovnomennom letovisku v juhozápadnom Maroku pokrýva zlatistý piesok a obklopuje ju čarokrásna, mierne zvlnená krajina. Vďaka tomu toľko netrpí atlantickými vetrami a voda je tu po väčšinu roka veľmi pokojná. Pláž, tiahnuca sa v dĺžke asi 7 kilometrov od agadirskej mariny až ku golfovému areálu pri ústí rieky Sous, je pravidelne udržiavaná, strážená a na dosah malebného mesta pulzujúceho typickou marockou pohostinnosťou.

Plaze-v-Agadiru.jpg

Užite si kúpanie a vodné športy na plážach v Essaouira

Vyhlásený raj surfistov s mimoriadne búrlivými vlnami, to je niekoľko sto metrov široká pláž Essaouira. Ide v podstate o nádherný prímorský park s mnohými mietami pre loptové hry a požičovňami vybavenia pre surfing a kitesurfing. Priliehajúce mesto Essaouira je centrum ručných remesiel a odveziete si odtiaľ mnoho originálnych suvenírov.

Prejdite sa po plážach Casablancy

Krásne pláže pozdĺž Casablancy pokrýva tmavo hnedý piesok a často poskytujú dokonalý servis. Vyberať môžete z tichých zátok aj z vetrom bičovaných lokalít s obrovskými vlnami. Asi najznámejším miestom v tejto oblasti je pláž Ain Diab, populárna predovšetkým medzi milovníkmi surfovania.