Kedy je najvhodnejšie počasie pre cestu na Madagaskar?

Horúčava, vietor, dážď: Madagaskar leží v tropickom podnebnom pásme a stretnete sa tu s typickou klímou pre túto oblasť. Počasie je ovplyvňované tropickými pasátmi a v podstate sa tu striedajú dve ročné obdobia. Od mája do októbra panuje obdobie sucha s teplotami okolo 22 stupňov. Od novembra do apríla, kedy preberajú vládu dažde, možno priemerne namerať 27 až 32 stupňov.

Vzhľadom k veľkej rozlohe ostrova sa však teploty aj zrážky v jednotlivých oblastiach líšia. V centrálnej vysočine býva spravidla chladnejšie, východnému pobrežiu, kde sa darí dažďovým pralesom, sa dostáva najviac vlahy. Krajina na juhu Madagaskaru, v najsuchšej a najteplejšej časti krajiny, pripomína polopúšť.

Ideálny termín pre stretnutie s Madagaskarom

Najlepšia doba pre návštevu nastáva počas obdobia sucha, teda medzi májom a októbrom, kedy je síce o poznanie chladnejšie, avšak stále príjemne. Užijete si aj kúpanie v blankytnom Indickom oceáne, ktorého teplota sa priemerne pohybuje okolo 23 stupňov. Ak nechcete so sebou voziť pláštenky a dáždniky, vyhnite sa pobytu na Madagaskare od januára do apríla, kedy spadne až 150 mm zrážok za mesiac.

Priemerné teploty na Madagaskare (v tieni, v °C)

Pocasi-Madagaskar-teploty.jpg

Priemerné zrážky na Madagaskare (v mm)

Pocasi-Madagaskar-srazky.jpg

Priemerné teploty morskej vody na Madagaskare (v °C)

Pocasi-Madagaskar-more.jpg