Last minute Čierna hora

Objavte to najlepšie z Čiernej hory s last minute zľavou

 1. Fischer.sk
 2. Last minute
 3. Last minute Čierna Hora
Čierna hora je cenovo dostupnejšiou, avšak nemenej krásnou konkurenciou Chorvátska. Okrem známych lokalít ako záliv Kotor, Podgorica či Budva tu stále natrafíte aj na neobjavené miesta, ktoré nie sú preplnené turistami. Pobrežie síce nie je dlhé, ale ponúka dostatok nádherných kamienkových pláží i romantických zákutí. To najlepšie na last minute dovolenke v Čiernej hore sú však atraktívne outdoorové dobrodružstvá a nečakané zážitky. Môžete sa vydať na túru v pohorí Prokletije, vyskúšať si kaňoning v kopcoch nad Kotorom či plaviť sa na rafte cez úchvatný kaňon rieky Tara v národnom parku Durmitor. Za adrenalínový výkon sa potom nezabudnite odmeniť pršutom z dedinky Njeguša, ktorý je podľa Čiernohorcov vraj najlepší na svete!

Prečo si vybrať last minute dovolenku v Čiernej hore?

Nižšie ceny než v Chorvátsku
V Čiernej hore si za rovnaké peniaze doprajete oveľa viac
Jedna z najteplejších európskych destinácií
Pre leto je typický vysoký počet jasných, slnečných dní
Nádherné stredoveké mestá i príroda
Objavte starobylú Budvu či najväčšie sladkovodné jazero Balkánu, Skadarské jazero

Čierna hora letecky - pohodlne a rýchlo

Aj keď do susedného Chorvátska sa bežne cestuje autom, s Čiernou horou je to trochu inak. Táto krajina je od slovenských hraníc vzdialená 900 až 1000 km, čo je ozaj obrovská vzdialenosť. Cestovanie na last minute do Čiernej hory autobusom či autom volia dovolenkári len ojedinele.

Kvôli veľkej vzdialenosti je najpohodlnejšie cestovať na last minute dovolenku do Čiernej hory letecky. Vďaka rýchlej leteckej doprave nebudete mrhať časom ani energiou. V našej ponuke nájdete last minute dovolenku v Čiernej hore s odletom z Bratislavy, ktorá vás prenesie na čiernohorskú pôdu už za 1,5 hod. Pozrite si aj dovolenku v Čiernej hore s odletom z českých miest.

Výhody last minute dovolenky v Čiernej hore

Dovolenka v Čiernej hore osloví priaznivcov priezračného Jadranského mora a členitého pobrežia s vysokým počtom ostrovov. Páčiť sa tu bude párom, hľadajúcim romantické miesta i rodinám s deťmi, ktoré túžia po pestrom pobyte s množstvom výletov. Hlavnou výhodou last minute dovolenky sú nižšie ceny, s ktorými môžete výrazne ušetriť. Last minute dovolenka mimo hlavnej sezóny znamená tiež menej turistov, nepreplnené pláže, kratšie rady na atrakcie a viac času na spoznávanie pamiatok vo väčšom súkromí. Navyše, ak si ju rezervujete v septembri či októbri, vyhnete sa horúčavám a môžete si naplánovať rozmanité výlety, ktoré by vás v lete vyčerpali. Výhodou je aj menšia pravdepodobnosť storna - riziko nepredvídateľných udalostí je nižšie ako pri plánovaní dva či tri mesiace vopred.

Ulcinj   Durmitor

Ultra last minute dovolenka: na pláži už zajtra!

Je pre vás prioritou nízka cena? Super alebo ultra last minute v Čiernej hore predstavuje dovolenku na poslednú chvíľu za najnižšiu možnú cenu. Obsadzujeme tak posledné voľné miesta na zájazde. Hlavnou výhodou sú extra výrazné zľavy, ktoré môžu dosiahnuť až desiatky percent. Oproti štandardným last minute ponukám, kde je odlet plánovaný o týždeň a viac, super last minute dovolenka v Čiernej hore znamená odlet v extrémne krátkej dobe - do pár dní alebo hoc aj zajtra…Preto ak ste v cestovaní flexibilní, môžete natrafiť na ozaj vychytené destinácie za závideniahodné ceny. O čo viac ušetríte, o to viac peňazí vám ostane na zážitky, jedlo či výlety…

Užite si Čiernu horu s all inclusive

Varenie a nakupovanie potravín sú presne tie dve činnosti, ktorých sa počas dovolenky radi vzdáme. Aby ste si mohli vyložiť nohy na stôl a hodiť za hlavu všetky povinnosti, odporúčame zvoliť si dovolenku v Čiernej hore s all inclusive programom. V cene all inclusive balíčka sú zahrnuté ubytovanie, transport z letiska, strava, alko a nealko nápoje plus športové a zábavné aktivity v areáli hotela. Deti sa môžu zabaviť v hotelovom miniklube, na ihrisku či v detskom bazéne. Na vás vo voľnom čase čakajú rôzne aktivity a zábava: tenisové kurty, fitness centrum, stolný tenis,volejbal, futbal, vonkajšia telocvičňa plus večerný zábavný program - a to všetko zdarma. Samozrejmosťou sú ležadlá a slnečníky pri pláži i pri bazénoch zadarmo. Aj naše tínedžerské hviezdy budú “happy” vďaka neobmedzenému WiFi internetu. Vy sa už nemusíte o nič starať a zdržovať sa s ďalšími výdavkami - last minute dovolenka vás odbremení od všetkých starostí.

Jedlo a pitie ako na striebornom podnose

Pokiaľ ide o jedlo a pitie, all inclusive strava v Čiernej hore zvykne zahŕňať raňajky, obed a večeru formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa, instantná kávu, víno a pivo a niekde aj miestnu pálenku “loza”. Osviežiť sa drinkom môžete v bare pri bazéne, bare v reštaurácii, lounge bare či plážovom bare. Počas dňa sa môžete tešiť aj na sladké chvíľky s koláčikmi, palacinkami či zmrzlinou. V našej ponuke nájdete aj hotely, ktoré ponúkajú stravovanie formou plnej penzie, polpenzie alebo len raňajok, čo je príležitosťou na objavovanie gastronómie v uliciach.

Vyberte si z týchto hotelov v Čiernej hore

Načítám...

Tipy a odporúčania na last minute dovolenku v Čiernej hore

Pri plánovaní vašej dovolenky v Čiernej hore radíme zamerať na hotely v kategórii štyri* a vyššie, ktoré ponúkajú služby na zodpovedajúcej úrovni. Rodinám s deťmi odporúčame vybrať si jeden z hotelov s naším Funtázia klubom. S našimi animátormi sa vaše ratolesti vo veku od 4 do 15 rokov stanú súčasťou rozprávkového príbehu. Užijú si hotel priamo na pláži, šmykľavky, neobmedzenú zmrzlinu a hlavne more zábavy.

TOP 5 lokalít:

 • Kotor: Historické centrum z úzkych uličiek a stavieb v románskom, gotickom, renesančnom a barokovom slohu obklopujú hradby s dĺžkou 4,5 km a výške až 20 m. Kúpanie v kotorskom zálive je nezabudnuteľným zážitkom.
 • Kaňon rieky Tara: Vápencový kaňon s priemernou hĺbkou 1 100 m je najhlbším kaňonom v Európe. My tento výlet spájame aj s návštevou kláštora Morašča a, dedinky Žabljak na hore Durmitor.
 • Skadarské jazero: Najväčšie sladkovodné jazero na Balkáne je napájané zhruba 50 aktívnymi prameňmi v jeho krasovom dne predstavuje jednu z najväčších vtáčích rezervácií v Európe.
 • Budva: Starobylé mesto a najväčšie a najlepšie vybavené letovisko čiernohorského prímoria je ideálny východiskový bod pre výlety.
 • Pohorie Lovćen: Národný park nad Kotorským zálivom je nazývaný „čiernohorský Olymp.“ Obdivovať budeme krasové útvary i malebné vysokohorské pastviny s jedinečnou faunou a flórou.
Tip: Pozrite si viac zaujímavých miest Čiernej hory.

Čo ochutnať:

 • Pršut: Mimoriadne preslávená je miestna šunka prosciutto, pochúťka z bravčovej šunky údenej studeným dymom alebo len na suchom vzduchu. Legendárny je pršut z dedinky Njeguša, na ktorý sú Čiernohorci extra hrdí. Do tejto dedinky vás radi vezmeme na fakultatívny výlet a cestou späť sa pokocháte úchvatnými serpentínami s výhľadom na mesto Kotor, ktoré je pod ochranou UNESCO.
 • Njegušský syr: Obec je známa aj vynikajúcim syrom Njeguš, ktorého výroba siaha až do 17. storočia. Vyrába sa z ovčieho mlieka a ak si k nemu v Njeguši objednáte aj miestnu medovinu, bude vám sladko na duši i na tele.
 • Pljeskavica: Tradičný čiernohorský pokrmom, ktorý sa vyrába zo zmesi dvoch alebo viacerých druhov mletého mäsa, zvyčajne jahňacieho, bravčového, hovädzieho alebo teľacieho. Griluje sa s cibuľou a podáva sa s prílohami, ako sú chalamade ajvar, čerstvý kajmak a chlieb "pita" (lepinja). Možno po hostine nezapnete nohavice, ale čert to ber! :)
 • Rakija: K dobrému jedlu patrí aj dobré pitie, v Čiernej Hore najmä vínna pálenka rakija, ktorej miestna verzia je z hrušiek Wiliams, nazývaná viljamovka.
Skaderské jazero
Sv. Štefan

Najlepší čas na rezerváciu last minute je teraz

Pošteklila Čierna hora vašu cestovateľskú anténu? Skvelé! Last minute = množstvo dostupných termínov, skvelé služby, stravovanie a kopec zaujímavých zážitkov v cene. Zabudnite na nekonečné odpočítavanie dní do vytúženej dovolenky - vaše spontánne dobrodružstvo môžete odštartovať hoc aj zajtra!

A hoci ponuky priebežne pridávame, rovnako rýchlo sa míňajú… Preto odporúčame objednávku dovolenky zbytočne neodkladať, aby vám ju nevyfúkli iní nedočkavci!