Pláže, základ dovolenky v Indonézii

Pláže na Bali

Kuta

Asi najznámejšie, ale i najrušnejšie a najnavštevovanejšie letovisko na Bali je Kuta, ktoré nájdete na západnom pobreží neďaleko letiska v Denpasare. Vlastne nejde iba o jedno mestečko, ale o štyri mestá – Tuban, Kuta, Legian a Semianyak. Túto aglomeráciu pretína šesť kilometrov dlhá centrálna ulica plná obchodov, reštaurácií a barov všetkých cenových kategórií, nákupných centier a trhovísk. Preslávenosti pláže zodpovedá i počet turistov, ktorí sa tu pohybujú. 

Jimbaran

Niekoľko kilometrov južne od Kuty leží malá rybárska dedinka Jimbaran. Nájdete tu niekoľko hotelov, ku ktorým patrí pláž s jemným pieskom. Oblasť je veľmi pokojná a pláž čistá, je tu pomerne malý rozdiel medzi prílivom a odlivom. 

Nusa Dua

Oblasť, kde nájdete najluxusnejšie hotely na Bali. Pláž je tu pekná so svetlým pieskom a krásne priezračnou vodou, je ale nutné upozorniť na veľký rozdiel medzi prílivom a odlivom.

Sanur

Leží na juhovýchod od Kuty, ponúka i podobné služby, nie sú tu ale nočné podniky, takže je tu výrazne väčší pokoj. Pláž je päť kilometrov dlhá s bielym jemným pieskom, ale i tu je veľmi dobre pozorovateľný príliv a odliv.

Plaz-v-Indonezii-s-uzasnou-horskou-panoramou.jpg Indonezska-plaz-so-sopkou-v-pozadi.jpg