Střední Jáva

Umiestnenie: Indonézia Bali Střední Jáva
typ: Kultúra

Náš názor

Chrámy a sopky Strednej Jávy

Pozoruhodná miesta ako chrám Borobudur, hinduistický chrámový komplex Prambanan a početné sopky charakterizujú Stredná Jávu, jednu z 34 indonézskych provincií. Skoršie kultúrne centrum celého ostrova stojí aspoň za malú ochutnávku.

Stredná Jáva leží od Bali asi 500 kilometrov ďaleko. S 33 miliónmi obyvateľov žijúcich na ploche 32 548 km 2 sa radí k najhustejšie osídleným regiónom v krajine. Rozkladá sa medzi provinciami Východná Jáva a Západná Jáva. Na severe ju obmýva Jávske mora a na juhu Indický oceán. Jej súčasťou je aj súostrovia Karimunjawa. Na ostrov Kambangan, dlhodobo slúžiaci ako väzenie, sa dá dostať po prekonaní nezvyčajne úzkeho prielivu.

Spoznajte veľké chrámy a mestá plné pamiatok

Metropolou Stredná Jávy (Jawa Tengah) je miliónový Semarang pýšiace sa koloniálnou architektúrou, veľkú mešitou, kostolom Blenduk, chrámom Sam Poo Kong či veľkú čínsku štvrtí. Južne od mesta sa vypína najaktívnejší indonézsky vulkán Merapi (2 968 m). Za videnie rozhodne stojí aj chrámový budhistický areál Borobudur v Magelang (UNESCO).

Na juhu Stredná Jáva obklopuje neveľkú provincii Yogyakarta, ktorej dominuje hlavné mesto rovnakého mena. Toto význačné spoločenské stredisko ponúka veľa zaujímavostí ako obrovský palác sultánov Kraton či vodné palác Taman Sari, dávny komplex kanálov, bazénov a palácov.

  • Neváhajte teda a navštívte Strednej Jávu v Indonézii .

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám