Limni Keri

Umiestnenie: Grécko Zakynthos Limni Keri
typ: Mesto

Náš názor

Dedinku Limmat Keri nájdete na juhozápadnej strane ostrova Zakynthos. Leží uprostred národného parku v hornatej krajine medzi strmými útesmi. V okolí sa môžete kochať horami a útesy, azúrovým morom, olivovými hájmi a údolím s riečkami. Limmat Keri získala svoje meno podľa jazera, ktoré sa tu v minulosti nachádzalo. Dodnes táto lokalita dýcha tradičný atmosférou a ponúka tak svojim návštevníkom možnosť spoznať skromný a nekonzumní spôsob života miestnych starousadlíkov. V Limmat Keri je veľmi pekná okruhliaková pláž s krásnym výhľadom na ostrov Marathonisi, kam je možné doplávať na motorovom člne. Ak hľadáte viac súkromia, môžete navštíviť takmer privátne plážičky kúsok od dediny.

K videniu je toho ale oveľa viac - prekrásne divoké kvety, tienisté morské jaskyne s krištáľovo čistou vodou, kamenné oblúky Kamares alebo liečivé sírne pramene pri pláži Xygia. Na zle prístupné miesta vás môžu miestni obyvatelia dopraviť na člne.

Vychádzku sa dá dostať na blízku pláž Marathias, do dedín Keri a Lithakia alebo k viac ako sto rokov starému majáku. Nočný život si užijete v stredisku Laganas, kam sa dostanete miestnym autobusom z Limni Keri.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám