Alonissos

Umiestnenie: Grécko Skiathos + Skopelos Alonissos
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Národný park Alonissos, najväčší svojho druhu v Európe

Neďaleko od ostrova Skopelos, menej ako 10 kilometrov vzdušnou čiarou z hlavného mesta, leží národný park Alonissos. V súčasnosti je s rozlohou 2 260 kilometrov štvorcových najväčšou morskou chránenou oblasťou v Európe.

Národný park Alonissos zaberá významnú plochu v Egejskom mori západne od ostrova Skopelos. Okrem rozsiahlej vodnej plochy zahŕňa ostrov Alonnisos, šesť menších ostrovov (Gioura, Kyra Panagia, Peristera, Piperi, Psathoura a Skantzoura) a 22 neobývaných ostrovčekov či z vody vyčnievajúcich skalísk.

NP Alonissos a jeho rastliny a živočíchy

Národný park Alonissos vznikol v roku 1992 v Grécku ako prvá rezervácia svojho druhu. V jeho bohatej flóre možno okrem typických a prevažujúcich machov objaviť aj jahody, jamovce, vresovce, rešetliaky, olivovníky, javory či borievky.

V areáli parku žije 300 druhov rýb, 80 druhov vtákov, plazy a cicavce. Najvzácnejší z nich je tuleň stredomorský, ktorého populáciu tvorí cca 700 jedincov. Rad vtákov tu zastupuje napríklad južný ostriež, čajka Audouinov, kormorán chocholatý, kormorán veľký, rorys veľký a penice bielohrdlé. Zbadať možno kozu bezoárovú a vo vode niektoré druhy delfínov a veľrýb (guľohlavec čierny, vorvaň obrovský, vorvaňovec zobatý).

  • Neváhajte a navštívte NP Alonissos na ostrove Skopelos.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám