Ostrov Meganissi

Umiestnenie: Grécko Lefkada Ostrov Meganissi
typ: Prírodná zaujímavosť

Náš názor

Ostrov Meganissi, oáza pokojné relaxácie

Romantický ostrovček Meganissi je miestom, kde sa doslova zastavil čas. Jedná sa o vynikajúci útočisko najmä pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj v nádherných gréckych prírodných lokáciách, avšak bokom od bežného turistického ruchu na pevnine či známejších ostrovoch.

Meganisi spadá do Iónskeho súostrovia. Rozprestiera sa na ploche 22 štvorcových kilometrov v Iónskom mori na dohľad od juhovýchodného pobrežia ďaleko známejší Lefkada . Prakticky na rovnakej zemepisnej šírke smerom na východ od neho nájdete ostrovy Kalamos a Kastos.

Podľahnite čarovné prírode gréckeho vidieka

Na ostrove Meganissi objavíte malebné dedinky Katomeri a Vathi s pitoresknými domčeky a malinký rybársky prístav u Spartochori. Najlepšie sa sem dostanete pravidelnou trajektovú linkou z lefkadského letoviska Kallithea.

V okolí týchto troch obcí nájdete uprostred bujnej zelene očarujúce pláže , ktoré sú napospol aj celkom dobre vybavené. Najznámejšie z nich sú Ai Yiannis a Spilia. Najbližšie Spartochori môžete o dovolenke na Meganisi navštíviť tajomnú Jaskyňu démonov.

  • Neváhajte teda a navštívte Meganissi na ostrove Lefkada.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám