Chania

Umiestnenie: Grécko Kréta Chania
typ: Mesto

Náš názor

Pozoruhodnosti mesta

Chania je nielen benátsky prístav, ale aj najlepší orientačný bod pre výlety do okolia. V pravej časti prístavu na konci sú benátskej zbrojnica a suché doky z konca 15. storočia. Dnes plní úlohu remeselníckych dielní a výstavných priestorov. Na konci móla je maják, z ktorého môžete vidieť prístav, mesto i vzdialené vrcholky Bielych hôr.

Najstaršia tureckou stavbou v Chanii je Janičiarska mešita. Je po rekonštrukcii a slúži ako
výstavná sieň.

Staré mesto

Unikátny mestskou štvrťou je Topanás. Leží severne od prístavu a očarí vás najmä malebnými úzkymi uličkami. Nájdete tu aj celý rad obchodíkov, kde si môžete urobiť radosť originálnym gréckym darčekom, aj kaviarne, ktoré priamo nabádajú k posedeniu.

Vo štvrti Evreika bolo kedysi židovské geto av najstaršej štvrti Kastelli zas uvidíte bývalej budovy okupantov, okrem iného aj Rektorův palác. Na námestí Platím 1821 nájdete malý renesančný kostolík San Rocco.

Aj v Chanii môžete samozrejme navštíviť múzea. Archeologické múzeum je na ulici ODOS Chálidon 24. Sú tu archeologické vykopávky zo západnej časti Kréty z doby minojskej až rímskej aj predmety z doby tureckej nadvlády. V Námornom múzeu zas môžete obdivovať zbierku predmetov pripomínajúcich námornej dejiny ostrova Kréta. Medzi inými sú tu aj modely antických lodí a fotografiea maľované výjavy z námorných bitiek.

Nákupuchtivé určite uspokojí tržnice. Jej budova sa nachádza v centre mesta a nájdete ju pod gréckym názvom Dimotikí Agora. Zaobstaráte tu hlavne ovocie, zeleninu, mäso, čerstvé ryby, syry, med, čerstvé aj sušené byliny, rakiju, víno, ale napríklad aj košikárske tovaru.

Na ulici ODOS Skridlóf, ulicu spracovateľov kože, zoženiete v každom obchodíku neuveriteľné množstvo kožených výrobkov - opasky, kabelky, topánky alebo čižmy, ktoré sú súčasťou krétskeho mužského kroja.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám