Heraklion

Umiestnenie: Grécko Kréta Heraklion
typ: Mesto

Náš názor

Heraklion je piatym najväčším mestom v Grécku. Staré mesto Heraklionu je obohnané benátskymi hradbami, po ktorých sa môžete aj prechádzať. Na južnej strane hradenia si môžete prejsť úžasné záhrady.Do mesta vedú tri brány, tou hlavnou je Pantokrator meracie približne 18 metrov.

Pri prechádzke Heraklionom budete mať nádherný výhľad na mesto i prístav. Z pevniny uvidíte na mori pustý ostrov boha Dia, kde je prírodná rezervácia s typickými krétskymi kozami kri-kri.

V 19. storočia bola v Heraklione postavená katedrála Platia Agias Ekaterinis. Ešte pôvabnejšie je malý kostolík Agios Minas z 18. storočia hneď vedľa nej a kostol sv. Kataríny zo 16. storočia, kde nájdete šesť ikon Michalis Damaskinose. Na stenách sú aj ďalšie zachovalé fresky, typické pre krétskej kostoly.

V miestnom archeologickom múzeu môžete vidieť predmety od neolitického obdobia až po minojskú kultúru. Navštíviť ale môžete aj samotná náleziská. Neskorší histórii, od raného kresťanstva po benátskej a tureckej období, nájdete v historickom múzeu na druhej strane mesta. V tomto múzeu objavíte okrem iného veľmi peknú repliku krétskeho sedliackeho domu z 18. storočia a môžete si tak vyskúšať skutočný život na starej Kréte. Určite stojí za návštevu aj prírodovedné historické múzeum, ktoré sa nachádza na hlavnej pobrežnej ulici Sofokla Venizela.

Podobná miesta

Kontaktujte nás

Chcem získavať informácie o zaujímavých produktoch a ponukách a rád vám poskytnem spätnú väzbu k vašim službám
Chcem, aby ste obsah a ponuky prispôsobili mojim záujmom a preferenciám