- Exim.MasterPage.BreadcrumbsWithoutContainer.ListItem
- Fínsko
- Laponsko
- Za Polární září na sever Finska s návštěvou vesničky Santa Clause
Za Polární září na sever Finska s návštěvou vesničky Santa Clause
- Výlet do vesnice Santa Clause
- Vyhlídka Ounasvaara
- Možnost fakultativních výletů
- Muzeum Arktikum v ceně
- Ubytování v centru Rovaniemi
- Itinerár zájazdu
TRASA ZÁJAZDU : Polárny kruh • Rovaniemi • dedina Santa Clausa • Ounasvaara • Arktikum
1. DEŇ: Odlet z Prahy s prestupom do Rovaniemi ( "brány Laponska" ). Transfer do hotela, individuálne voľno alebo program so sprievodcom. Nocľah.
2. DEŇ: Raňajky. Prechádzka na vyhliadku Ounasvaara nad mestom. Potom už autobusom presun do dediny Santa Clausa za Polárnym kruhom, kde môžete nakúpiť darčeky, alebo poslať pozdravy domov. Dedinka bola vybudovaná v roku 1985 spolkom fínskych architektov, ale prvým skutočným návštevníkom domoviny Santy Clausa bola podľa fínov už Eleanor Roosevelt roku 1950, kedy priletela do Fínska pozrieť sa, kde Polárny kruh "začína". Na jej počesť bola na mieste vybudovaná prvá drevená budova, okolo ktorej sa neskôr akoby kúzlom rozrástla celá dedina. Po návšteve tohto magického miesta návrat späť do hotela v Rovaniemi.
3. DEŇ: Raňajky. Návšteva Arktického centra dokumentujúceho históriu i súčasnosť života v arktickej oblasti a fínskej časti Laponska. Dáke prehliadka Rovaniemi a možnosť fakultatívnych výletov . V prípade záujmu fakultatívne popoludňajšia/večerná návšteva icehotelu neďaleko Rovaniemi. Hotel je každoročne obnovovaný pred hlavnou sezónou, a to robí z jeho návštevy úplne jedinečný zážitok. Návrat späť na hotel v Rovaniemi a nocľah.
4. DEŇ: Raňajky v hoteli. Individuálne voľno, alebo možnosť ďalších fakultatívnych výletov .
5. DEŇ: Raňajky v hoteli. Transfer na letisko a odlet späť do Prahy.
- Cena zahŕňa
- leteckú dopravu Praha – Rovaniemi – Praha s prestupom, vrátane odbavenej batožiny
- letiskové taxy a ďalšie poplatky
- 4 noci v 2lôžkovej izbe v hoteli s raňajkami
- transfery z letiska na hotel a späť
- vstupné do múzea Arktikum
- služby česky hovoriaceho sprievodcu
- Cena nezahŕňa
- poistenie
- ďalšie aktivity a výlety (riešia sa na mieste podľa preferencií klienta, platia sa kartou)
PRÍKLADY FAKULTATÍVNYCH VÝLETOV*
*orientačná ponuka výletov a nižšie uvedené ceny sú vždy za 1 osobu, riešia sa na mieste so sprievodcom a ich aktuálna ponuka sa odvíja od poveternostných podmienok v danom období
Husky safari - prechádzka na psom záprahu cca na 1,5 hodiny od 180 EUR
Výlet na snežných skútroch - doba jazdy cca 2 hodiny od 98 EUR
Výlet za Polárny september na snežných skútroch od 199 EUR
Ice floating od 103 EUR
Prechádzka ľadoborcom a icefloating od 449 EUR
- Poznámka
- FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba
MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 20
ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ