Eurovíkend v Stockholme

Stockholm

Švédska metropola s viac ako 700ročnou históriou leží na 14 ostrovoch prepojených 57 mostami. Je typické čistotou, krásnymi budovami, zeleňou a všadeprítomnými vodnými plochami. Jej Staré mesto na vás dýchne stredovekú atmosféru.

Stockholm spoznáte najlepšie peši, na výlet ale choďte loďou – bude to stáť za to

So Stockholmom sa môžete zoznámiť za jediný deň. Všade sa totiž dostanete za chvíľu.750 rokov histórie spoznáte pri prechádzke mestom i v niekoľkých špičkových múzeach. Napríklad vo Vasa múzeu je vojnová loď, ktorá sa potopila pred viac ako 300 rokmi. Tam uvidíte, ako vtedy ľudia žili a čo jedli. Môžete si tiež skúsiť rozeznieť pravý potápačský zvon. Nielen pre cestovateľa s hudobným sluchom má metropola Múzeum hudby. Nájdete tam snáď všetky hudobné nástroje vrátane najväčšieho cimbála a moderných počítačových syntezátorov. Skomponujete si vlastnú melódiu a dovolia vám i experimentovať so zvukmi a nástrojmi.

Než budete pokračovať v spoznávaní metropole, odpočiňte si v mestskom parku Royal National. Zelené pľúca mesta sa tiahnu v oblúku šiestich kilometrov okolo celého Stockholmu. Bežne tu uvidíte jelene a zajace, líšky i losa. Park je domovom vzácnych vtákov a hmyzu. Jeho súčasťou sú tiež múzea, zábavný park, hrad a reštaurácie.

Zážitok budete mať z výletu loďou. Vyberať môžete zo širokej ponuky okružných jázd po 14 ostrovoch Stockholmu. Komu by bolo 14 ostrovov málo, môže sa vydať k neďalekému súostroviu. Tam je ostrovov a ostrovčekov 30 000.

Švédska metropola má pestrý nočný život, zábavu si ale užijú aj tí najmenší

Prechádzka dažďovým pralesom, nonstom jazda na horskej dráhe, alebo prehliadka motýlieho domu, kde voľne poletujú stovky motýľov z celého sveta. Bavte sa s deťmi v prírode, v rozprávkovom múzeu i zábavných parkoch. Väčšina atrakcií je zadarmo, alebo za veľmi nízke ceny.

V Stockholme je široká ponuka kvalitných reštaurácií, kaviarní a barov. Švédska metropola je ale preslávená hlavne nočným životom. Hudobnou a kultúrnou scénou žije mesto sedem dní v týždni po celý rok. 

Cena na osobu

Výhodné individuálne balíčky na 2 noci s odletmi z Prahy

Cena balíčku s hotelom *** s raňajkami od 330 €

Cena balíčku s hotelom **** s raňajkami od 350 €

Cena platí pri obsadení izby dvoma dospelými osobami a v prípade rezervácie leteniek v optimálnych knihovacích triedach.

Cena zahrňuje: Letistkové a bezpečnostné taxy, palivové príplatky, leteckú dopravu Praha - Stockholm - Praha, ubytovanie na 2 noci s raňajkami.

Cena nezahrňuje: Cestovné poistenie (možné zjednať individuálne u predajcu), transfery v destinácií (je možné zaistiť taxi transfery do hotela), fakultatívne výlety, vstupy do pamiatok, sprievodcu po dobu zájazdu.

Presnú cenovú ponuku podľa požadovaného termínu obdržíte u našich predajných asistentov.