Eurovíkend v Helsinkách

Helsinky

Výnimočná metropola leží v nulovej nadmorskej výške. Pýši sa nedotknutou prírodou i kultúrnymi a architektonickými perlami. Ani v lete sa naviac nemusíte obávať úmorných teplôt. 

Uvidíte fínske umelecké zbierky i námornú pevnosť

Helsinky sú známe ako jedno z architektonicky najkrásnejších miest, kde je viac než 80 veľkých múzeií. Napríklad Ateneum Art Museum je súčasťou fínskej Národnej galérie a medzi jeho expozície patria i národné poklady a cenné umelecké zbiertky. Výnimkou nie sú skvosty z roku 1750.

Pozerať sa na čo nemáte len v múzeach. Pokiaľ navštívite ostrov Suomenlinna, uvidíte námornú pevnosť, ktorá patrí k tým najväčším na svete. Postavili ju už v roku 1700. Komu by sa výlet na ostrov zapáčil, môže poznať i ďalšie nemenej zaujímavé fínsko ostrovčeky. Napríklad Pihlajasaari je najpopulárnejší rekreačný ostrov, ostrov Uunisaari je zasa len kúsok od krásneho národného parku…

Tretina Helsinok sú parky a zeleň

Helsinky sú zelené mesto. Na viac než 30 percentách rozlohy sú parky a zelené plochy. K najobľúbenejším patrí napríklad Esplanade Park. Jeho promenáda je oázou odpočinku pre všetkých obyvateľov i návštevníkov mesta.

Za návštevu stojí i unikátna zoologická záhrada. Tu postavili už v roku 1889 a dnes tak patrí k najstarším zoo na svete. Žije v nej väčšina už dnes ohrozených druhov, zvieratá arktickej tundry i dažďového pralesa.

Pokiaľ máte radi zaujímavé mestá s ešte zaujímavejšou históriou, Helsinky vás určite nesklamú.

Cena na osobu

Výhodné balíčky na 2 noci s odletmi z Prahy

Cena balíčkov s hotelom *** s raňajkami od  331 €

Cena balíčkov s hotelom **** s raňajkami od  348 €

Cena platí pri obsadení izby dvoma dospelými osobamy a v prípade rezervácie leteniek v optimálnych knihovacích triedach.

Cena zahrňuje: Letiskové a bezpečnostné taxy, palivové príplatky, leteckú dopravu Praha - Helsinky - Praha, ubytovanie na 2 noci s raňajkami.

Cena nezahrňuje: Cestovné poistenie (je možné zjednať individuálne u predajcu), transfery v destinácií (je možné zaistiť taxi transfery do hotela), fakultatívne výlety, vstupy do pamiatok, sprievodca po dobu zájazdu.

Presnú cenovú ponuku dľa požadovaného termínu obdržíte u našich predajných asistentov.