Eurovíkend v Benátkach

Benátky

Navštívte Benátky - prekrásne, nezameniteľné, romantické a celkom jedinečné mesto, ktoré je tvorené 118 malými ostrovami a ostrovčekmi. Od roku 1987 sú Benátky pamiatkou UNESCO.

Hlavnú ulicu vytvára asi 100 kanálov, mesto je popretkávané zhruba 400 kamennými mostami a 15 000 domami, ktoré stoja na dubových kôloch zarazených do mora. Najznámejším mostom je mramorový most Ponte di Rialto dlhý 48 metrov.

Najdôležitejšou dopravnou tepnou je Canal Grande, ktorý je asi 4 km dlhý a asi 70 metrov široký spájajúci hlavnú stanicu s okúzlujúcim námestím svätého Marka. 

Bez pochyby sa jedná o mesto kultúry a umenia. Nevynechajte Markusov kostol postavený 1063, rad dožacích palácov z 12. - 15. storočia s maliarskými a sochárskymi unikátmi, renesančnú knihovňu Sansovino či kostol svätého Giorgio Maggiora. V meste tiež nájdete Galleria dell'Accademia, najväčšia zbierka benátskeho umenia celkovo a galériu moderného umenia Peggy Guggenheim.

Neoddeliteľnou súčasťou Benátok sú slavné Gondoly už od 11. storočia, skvelo prispôsobené pre plavbu úzkymi a plytkými kanálmi. V 16. storočí bolo vydané nariadenie aby všetky gongoly boli čierne, čím sa zamedzilo nevhodným prejavom bohatstva. Pri rôznych oslavách a udalostiach ich skrášľujú kvetinami. Dnes je plavba gondolou veľmi finančne náročná. Doporučujeme použiť traghetto - prievoz.

Eurovíkend v Benátkach (Taliansko)

3 denné pobyty s odletmi z Bratislavy

Hotel ***

cena s raňajkami od 380 €

Hotel ****

cena s raňajkami od 420 €

Cena zahrňuje: Leteckú dopravu Bratislava - Benátky - Bratislava, ubytovanie na 2 noci s raňajkami.

Cena nezahrňuje:  Letiskové a bezpečnostné dane, palivové príplatky, cestovné pistenie (je možné zjednať individuálne u predajcu), transfery v destinácií, fakultatívne výlety, vstupy do pamiatok, sprievodcu po dobu zájazdu. V prípade vášho záujmu zaistíme transfer letisko - hotel - letisko za 108 €. 

Pobyt cez vianoce alebo silvestra na vyžiadanie u predajných asistentov, alebo cez náš kontaktný formulár.